Geplaatst op:

Houthi's blijven zeeschepen aanvallen

Houthi's hebben met twaalf kleine (onbemande) vaartuigen een bulkschip benaderd, claimen voor het eerst een hypersonische raket te hebben afgevuurd en hebben waarschijnlijk weer een schip laten zinken. De onrust is verre van voorbij.

Afgelopen weekend werd het bulkschip Summer Lady op de Rode Zee benaderd door een groep van twaalf kleine vaartuigen, bestaande uit een mix van speedboten en kayak-achtige boten, waarvan sommige onbemand leken. De groep bleef op een afstand van 1,5 nautische mijl van het vrachtschip en vertrok na een uur. Het Amerikaanse leger meldde dat drie onbemande, door Iran gesteunde Houthi-vaartuigen (uncrewed surface vessels, USVs) zijn vernietigd. De vaartuigen vormden volgens U.S. Central Command 'een directe bedreiging'.

De week daarvoor claimden de Houthi's voor het eerst een hypersonische raket te hebben afgevuurd, met de MSC Sarah V als doelwit. De raket landde in het water nabij het schip en richtte gelukkig geen schade aan. Hoewel ze eerder dreigden met het inzetten van hypersonische raketten, gebruikten ze tot nu toe voornamelijk 'gewone' kruisraketten en drones. Een hypersonische raket vliegt meer dan vijf keer sneller dan het geluid en vermindert zijn snelheid kort voor het bereiken van het doelwit.

Half juni is het koopvaardijschip Griekse Tutor, dat onder Liberiaanse vlag vaart, waarschijnlijk tot zinken gebracht na een aanval door de Houthi-rebellen. Op de laatstgemelde locatie van het schip in de Rode Zee zijn restanten en olie waargenomen. Op één bemanningslid na kon iedereen in veiligheid worden gebracht.

Sinds november vallen de Houthi's de internationale scheepvaart in de Rode Zee aan als steunbetuiging voor de Palestijnen in hun strijd tegen Israël.

maandag 13 april 2026

Uitbreiding team Jordex: Anass en Samirah

Nieuwe gezichten, nieuwe energie! Bij Jordex blijven we bouwen aan ons team en daar horen natuurlijk ook nieuwe collega’s bij. We stellen ze graag aan je voor

donderdag 09 april 2026

Hoge vraag zorgt voor druk op luchtvrachtcapaciteit

De wereldwijde luchtvrachtmarkt staat momenteel onder druk. De aanhoudend hoge vraag zorgt ervoor dat capaciteit snel wordt ingevuld en tarieven stijgen.

dinsdag 07 april 2026

Wegvervoerders slaan handen ineen tegen wachttijden ECT

Oplopende wachttijden zorgen voor onrust in het containervervoer. Vervoerders uit Rotterdam vragen om snellere doorstroming, gesprekken met ECT volgen opnieuw

vrijdag 10 april 2026

Voorzichtig herstel in de Straat van Hormuz

Na het staakt-het-vuren tussen de VS en Iran is de Straat van Hormuz tijdelijk weer open voor scheepvaart.

donderdag 09 april 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

dinsdag 17 maart 2026

CER-TEX: wat betekent dit voor jouw import en logistiek?

Op 2 maart heeft de EU een grote stap gezet in het digitaliseren van grensprocessen. Met CER-TEX wordt het invoerproces een stuk sneller en efficiënter.

dinsdag 17 maart 2026

Jordex x Delft Solar Team

Jordex is een partnership aangegaan met het Delft Solar Team en daar zijn we best trots op. Wij gaan het team ondersteunen als dé logistieke partner.

maandag 16 maart 2026

Golfcrisis zet wereldwijde containervaart onder druk

Omgeleide containerstromen uit de Golfregio zorgen voor extra druk op alternatieve havens, waardoor er congestie dreigt bij grote overslaghubs in Azië.

Wij gebruiken cookies. Learn more