Geplaatst op:

Afrikaanse groeimogelijkheden door innovatieve blik op de infrastructuur

Aanvankelijk lijkt de functie van de Afrikaanse infrastructuur onveranderd. Maar de investeringen in havens, wegen en spoorwegen moeten ervoor zorgen dat de export en import van respectievelijke grondstoffen en eindproducten groeien.

De vraag naar grondstoffen en nieuwe afzetmarkten vanuit Afrika neemt toe. Daarom is het nu het juiste moment om de infrastructuur van Afrika naar een hoger niveau te brengen, waardoor het land geholpen kan worden met groeien.

Investeringen binnen de Afrikaanse transportsector komen voornamelijk vanuit buitenlandse bedrijven. De plannen voor de nieuwe Keniaanse haven Lamu worden bekostigd door Chinese partijen. In Tanzania liggen er door diezelfde partijen tevens plannen om de haven Bagamoyo met ruim twee miljoen TEU tot Afrika’s grootste haven te laten behoren.

Ook binnen Europa houdt men zich bezig met het benutten van kansen. Neem de APM Terminals als voorbeeld, zij namen in 2012 mede het voortouw bij de bouw van de megahaven Badagry, ten westen van Lagos. In samenwerking met de Nigeriaanse overheid moet deze nieuwe haven jaarlijks 1,8 miljoen TEU kunnen bewerkstelligen.

Desalniettemin breekt er op dit immense continent een heuse trendbreuk aan. De traditionele drijvende kracht van havens zal uitgebreid worden met de ontwikkelingen binnen de zogeheten dwarsverbindingen. Van de bekende vaste trafieken van en naar de kust wordt er ruimte gemaakt voor vernieuwde infrastructuur als een treinverbinding tussen West-Afrikaanse Dakar tot het Oost-Afrikaanse Djibouti. Een ander mooi voorbeeld is de voorgenomen nieuwe weg tussen Lobito (Angola) en Beira (Mozambique).

Laatste nieuws

dinsdag 14 april 2026

Nederlandse schepen in afwachting in Hormuz

Onzekerheid blijft rond Nederlandse schepen in de Straat van Hormuz. Bijna honderd schepen wachten op duidelijkheid.

dinsdag 21 april 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

maandag 13 april 2026

Uitbreiding team Jordex: Anass en Samirah

Nieuwe gezichten, nieuwe energie! Bij Jordex blijven we bouwen aan ons team en daar horen natuurlijk ook nieuwe collega’s bij. We stellen ze graag aan je voor

donderdag 09 april 2026

Hoge vraag zorgt voor druk op luchtvrachtcapaciteit

De wereldwijde luchtvrachtmarkt staat momenteel onder druk. De aanhoudend hoge vraag zorgt ervoor dat capaciteit snel wordt ingevuld en tarieven stijgen.

dinsdag 07 april 2026

Wegvervoerders slaan handen ineen tegen wachttijden ECT

Oplopende wachttijden zorgen voor onrust in het containervervoer. Vervoerders uit Rotterdam vragen om snellere doorstroming, gesprekken met ECT volgen opnieuw

vrijdag 10 april 2026

Voorzichtig herstel in de Straat van Hormuz

Na het staakt-het-vuren tussen de VS en Iran is de Straat van Hormuz tijdelijk weer open voor scheepvaart.

dinsdag 17 maart 2026

CER-TEX: wat betekent dit voor jouw import en logistiek?

Op 2 maart heeft de EU een grote stap gezet in het digitaliseren van grensprocessen. Met CER-TEX wordt het invoerproces een stuk sneller en efficiënter.

dinsdag 17 maart 2026

Jordex x Delft Solar Team

Jordex is een partnership aangegaan met het Delft Solar Team en daar zijn we best trots op. Wij gaan het team ondersteunen als dé logistieke partner.

Wij gebruiken cookies. Learn more