Geplaatst op:

Alternatieven in tijden van schaarste

Als expediteur monitoren wij voortdurend de marktsituatie en zijn wij altijd op zoek naar de beste oplossing voor u. In tijden van schaarste in de containervaart brengen we u graag op de hoogte van alternatieve mogelijkheden met betrekking tot container equipment.

De containervaart heeft al langere tijd te kampen met een container imbalans, waarbij ruimtetekort een aanvullend issue met zich meebrengt. In tijden van schaarste als deze kan een Shipper Owned Container (SOC) een goed alternatief zijn voor de reguliere Carrier Owned Container (COC) van een containerrederij.

Een Shipper Owned Container (SOC) geeft aan dat een zeecontainer eigendom is van een andere partij dan de rederij. Wij gaan in dat geval zelf opzoek naar een container om die vervolgens te laten transporteren in plaats van dat de rederij hier een eigen container voor vrijstelt. Een aanvullend voordeel van SOC's is dat u niet in aanmerking komt voor de hoge kosten voor van containerhuur, aangezien deze kosten verbonden zijn aan het langdurige gebruik van de container van de rederij.

Een ander duurzaam alternatief is de inklapbare zeecontainer. Doordat de wereldwijde handelsstromen niet in balans zijn, varen rederijen continu met lege containers tussen verschillende continenten. Dit zogenaamde herpositioneren kost rederijen veel geld. De inklapbare zeecontainer is de duurzame oplossing onder de SOC's aangezien vier containers kunnen worden ingeklapt om deze passend te maken voor één container.

Wij adviseren u graag in deze veelbewogen periode omtrent de mogelijkheden en blijven juist nu ook optimaal presteren. Neem voor meer informatie of een aanvraag contact op met één van onze sales collega's.

Laatste nieuws

dinsdag 13 januari 2026

Team Jordex Facts 2025

In 2025 stond ontwikkeling in mensen, kennis en vitaliteit centraal. We hebben het jaar vormgegeven, alle cijfers onder de loep genomen.

dinsdag 13 januari 2026

Beperkingen Euromax vanaf 16 januari

ECT stapt op 17 januari 2026 over op een nieuw TOS op de Euromax. Om deze overgang goed uit te voeren worden de terminalactiviteiten vanaf 16 januari beperkt.

maandag 12 januari 2026

Uitbreiding team Jordex: Floris en Ernest

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

maandag 12 januari 2026

Tien gouden regels voor zakendoen in de Golfregio

Zakendoen in de Golfregio vraagt om meer dan alleen een goed product of dienst. De culturele en zakelijke spelregels verschillen van Europa.

maandag 08 december 2025

Uitbreiding team Jordex: Fleur, Jurriaan, Meike

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

dinsdag 09 december 2025

Tijdelijke vertraging bij keuringen van gevogelte

Importeurs van veterinaire of keurplichtige goederen kunnen op dit moment te maken krijgen met langere doorlooptijden bij de keuringen.

maandag 08 december 2025

Wachttijden lopen op: wegvervoerders trekken aan de bel

Het is extreem druk in de Rotterdamse haven, waardoor ritten van wegvervoerders vertragen of zelfs stilvallen.

vrijdag 05 december 2025

Beperkte scheepscapaciteit aanloop Chinees Nieuwjaar 2026

Op 17 februari 2026 begint voor Chinezen en Hongkongers het jaar van het paard. Deze nationale vakantie is iets om als importeur nu al rekening mee te houden.

Wij gebruiken cookies. Learn more