Geplaatst op:

Amerika nu wel of niet als eerste?

Donald Trump is inmiddels alweer een jaar de president van de Verenigde Staten. Hoe zit het met zijn belofte aan de Amerikaanse kiezers om de VS op één te plaatsen?

Zijn belofte aan de Amerikaanse kiezers om de VS op één te plaatsen, was reden voor economische analisten om te vrezen voor importheffingen op buitenlandse producten. Daarmee keerde Trump zich tegen diverse vrijhandelsverdragen die de VS al gesloten had, of nog over in onderhandeling was.

Na een jaar presidentschap kunnen we concluderen dat Trump het voorlopig nog altijd bij woorden houdt. Zo zei de Amerikaanse president op het World Economic Forum in Davos open te staan voor vrijhandel zolang die wel goed georganiseerd en wederkerig is. In de ogen van Trump zorgt ‘aasgierengedrag’ van bepaalde landen ervoor dat de wereldmarkt verstoord wordt. De president beloofde dan ook niet langer weg te kijken indien er oneerlijke wereldhandel plaatsvindt.

In zijn speech op het World Economic Forum liet de Amerikaanse president het ook niet na om zichzelf te prijzen. Zo claimde Trump een groei in ondernemersvertrouwen en records op de beurzen, lage werkloosheidcijfers en de algehele groei in de Verenigde Staten. Volgens de president ziet de wereld nu een wederopstanding van een krachtig en welvarend Amerika. Trump zette tijdens zijn speech de Verenigde Staten dan ook in de etalage als sterke zakenpartner "America first, does not mean America alone".

Ondanks dat Donald Trump een jaar aan het roer van de Verenigde Staten staat, is er dus nog altijd genoeg reden voor investeerders en bedrijven om zaken te doen met de Verenigde Staten. Jordex heeft als logistieke dienstverlener dan ook de kennis en ervaring in huis voor uw Trans-Atlantische transporten.

Laatste nieuws

dinsdag 14 april 2026

Nederlandse schepen in afwachting in Hormuz

Onzekerheid blijft rond Nederlandse schepen in de Straat van Hormuz. Bijna honderd schepen wachten op duidelijkheid.

woensdag 22 april 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

maandag 13 april 2026

Uitbreiding team Jordex: Anass en Samirah

Nieuwe gezichten, nieuwe energie! Bij Jordex blijven we bouwen aan ons team en daar horen natuurlijk ook nieuwe collega’s bij. We stellen ze graag aan je voor

donderdag 09 april 2026

Hoge vraag zorgt voor druk op luchtvrachtcapaciteit

De wereldwijde luchtvrachtmarkt staat momenteel onder druk. De aanhoudend hoge vraag zorgt ervoor dat capaciteit snel wordt ingevuld en tarieven stijgen.

dinsdag 07 april 2026

Wegvervoerders slaan handen ineen tegen wachttijden ECT

Oplopende wachttijden zorgen voor onrust in het containervervoer. Vervoerders uit Rotterdam vragen om snellere doorstroming, gesprekken met ECT volgen opnieuw

vrijdag 10 april 2026

Voorzichtig herstel in de Straat van Hormuz

Na het staakt-het-vuren tussen de VS en Iran is de Straat van Hormuz tijdelijk weer open voor scheepvaart.

dinsdag 17 maart 2026

CER-TEX: wat betekent dit voor jouw import en logistiek?

Op 2 maart heeft de EU een grote stap gezet in het digitaliseren van grensprocessen. Met CER-TEX wordt het invoerproces een stuk sneller en efficiënter.

dinsdag 17 maart 2026

Jordex x Delft Solar Team

Jordex is een partnership aangegaan met het Delft Solar Team en daar zijn we best trots op. Wij gaan het team ondersteunen als dé logistieke partner.

Wij gebruiken cookies. Learn more