Geplaatst op:

Congestie Amerika gaat de goede kant op

De Amerikaanse havens starten 2023 met een goed vooruitzicht. Er zit eindelijk schot in de congestieproblemen waar het land het afgelopen jaar mee moest dealen.

Met man en macht is er vorig jaar gewerkt aan de congestieproblemen in de VS. President Biden heeft een taskforce opgericht en zelfs de oud generaal van de United States Transportation Command is door het Witte Huis ingezet.

Dat er verbetering zit in de congestieproblemen heeft vooral te maken met de dalende wereldhandel. Op de Azië westkust – Amerika lijn zijn in de aanloop naar Chinees Nieuwjaar veel afvaarten geschrapt (blank sailings).

Havens krijgen hierdoor ruimte achterstallig werk in te halen en wachttijden van twee weken in te korten naar max één week. Momenteel is de haven van Housten het grootste probleem, daar liggen nog veel schepen voor de kust te wachten tot ze de haven in kunnen om containers te lossen.

woensdag 02 september 2026

ACD verplicht voor Kenia

Nieuwe regels voor containerzendingen naar Kenia vragen om extra voorbereiding. ACD verplicht voor containerzendingen.

vrijdag 28 augustus 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

woensdag 26 augustus 2026

Europa wil aanpak voor laagwater

Laagwater is geen tijdelijk probleem meer. De ESC roept de Europese Commissie daarom op om met een Europees laagwaterplan te komen

woensdag 26 augustus 2026

Jordex Air Cargo opnieuw in de Top 50 van NL luchtvracht

Net als vorig jaar staan we met plek 41 stevig gevestigd in de top 50 van de grootste luchtvrachexpediteurs van Nederland.

woensdag 26 augustus 2026

Uitbreiding team Jordex: welkom nieuwe collega's

Nieuwe collega's betekenen nieuwe kennis, ervaring en energie. De afgelopen periode zijn verschillende nieuwe collega's gestart bij Jordex.

woensdag 26 augustus 2026

Congestie Rotterdam verwacht in oktober

De druk op de Rotterdamse haven loopt richting het najaar verder op. Voor oktober wordt rekening gehouden met een nieuwe congestiegolf.

woensdag 05 augustus 2026

Havenstaking Rotterdam 4 september

FNV Havens heeft een havenstaking aangekondigd op vrijdag 4 september.

donderdag 16 juli 2026

Lage waterstanden: wat verandert er voor jouw zending?

Door lage waterstanden op de Nederlandse rivieren verandert de binnenvaart. Lees wat dit betekent voor capaciteit, planning en transportkosten.

Wij gebruiken cookies. Learn more