Geplaatst op:

Containertunnel alternatief voor Panamakanaal

Een 130 km lange tunnel in Colombia die containers binnen een half uur tijd van de Noord-Atlantische kust naar de Noord-Pacifische kust transporteert, moet het alternatief worden voor het Panamakanaal.

Het Amerikaanse bedrijf Zergratan heeft plannen gepresenteerd voor het graven van een lange ondergrondse tunnel in Colombia. De ‘groene’ tunnel moet als nieuwe doorvoerroute dienen voor containerschepen die gebruik maken van het Panamakanaal.

De ‘Puerto Internacional Las Americas’ of ‘PILA’ tunnel zou de eerste groene scheepvaartcorridor zijn die gebruikmaakt van duurzame technologieĂ«n om tot een netto nul-uitstoot te komen.

Zergratan wil in het westen van Colombia twee nieuwe ‘volautomatische’ zeehavens aanleggen. De een in het noorden van de Atlantische kust van Colombia en de ander in het zuiden, aan de Pacifickust. Een tunnel van 130 kilometer moet de noordelijke een zuidelijke kust van het land met elkaar verbinden.

De Maglev-technologie (maglev = ‘magnetic levitation’; ‘magnetisch zweven’), een technologie die in Japan, China en Zuid-Korea wordt gebruikt in snelle magneetzweeftreinen, moet containers in een half uur tijd van de ene naar de andere kant brengen.

Door de PILA zou Colombia kunnen uitgroeien tot een groen distributiecentrum voor goederen van en naar heel Zuid-Amerika. Om de plannen werkelijkheid te maken, is het bedrijf uit Florida op zoek naar investeerders die 75 miljoen dollar in het project willen steken. Het project zelf zou 15 miljard dollar kosten.

woensdag 02 september 2026

ACD verplicht voor Kenia

Nieuwe regels voor containerzendingen naar Kenia vragen om extra voorbereiding. ACD verplicht voor containerzendingen.

vrijdag 28 augustus 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

woensdag 26 augustus 2026

Europa wil aanpak voor laagwater

Laagwater is geen tijdelijk probleem meer. De ESC roept de Europese Commissie daarom op om met een Europees laagwaterplan te komen

woensdag 26 augustus 2026

Jordex Air Cargo opnieuw in de Top 50 van NL luchtvracht

Net als vorig jaar staan we met plek 41 stevig gevestigd in de top 50 van de grootste luchtvrachexpediteurs van Nederland.

woensdag 26 augustus 2026

Uitbreiding team Jordex: welkom nieuwe collega's

Nieuwe collega's betekenen nieuwe kennis, ervaring en energie. De afgelopen periode zijn verschillende nieuwe collega's gestart bij Jordex.

woensdag 26 augustus 2026

Congestie Rotterdam verwacht in oktober

De druk op de Rotterdamse haven loopt richting het najaar verder op. Voor oktober wordt rekening gehouden met een nieuwe congestiegolf.

woensdag 05 augustus 2026

Havenstaking Rotterdam 4 september

FNV Havens heeft een havenstaking aangekondigd op vrijdag 4 september.

donderdag 16 juli 2026

Lage waterstanden: wat verandert er voor jouw zending?

Door lage waterstanden op de Nederlandse rivieren verandert de binnenvaart. Lees wat dit betekent voor capaciteit, planning en transportkosten.

Wij gebruiken cookies. Learn more