Geplaatst op:

Controle nadere aangifte wordt aangescherpt

Per 30 maart 2020 wordt de controle op over zee binnengekomen goederen ter zuivering van de Aangifte voor Tijdelijke Opslag (ATO) aangescherpt. Een foutloze B/L instructie is hierin het belangrijkste document.

De douane kondigt twee belangrijke wijzigingen in de werkwijze aan, namelijk:

Bij het doen van nadere aangifte, wordt voortaan vooraf gecontroleerd of de goederen zijn aangebracht
In de nadere aangifte moet voortaan juist worden verwezen naar de Bill of Lading van de ATO. In de nadere aangifte mogen niet meer colli van hetzelfde soort staan dan in de ATO. Daarnaast mag er ook geen hoger brutogewicht in vermeld staan.

Het correct aanleveren van gegevens op de in het land van vertrek opgemaakte Bill of Lading is hierin een vereiste. Deze moet 100 procent overeenkomen met de commercial invoice die gebruikt wordt voor de douane-invoer in de loshaven.

Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met uw Jordex contactpersoon.

Laatste nieuws

donderdag 13 november 2025

Uitbreiding team Jordex: Valentina en Yannick

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

woensdag 12 november 2025

Grootste schip in twee jaar vaart door Suezkanaal

Het Suezkanaal ziet weer meer scheepvaartverkeer. Langzaam keren steeds meer grote containerschepen terug naar deze belangrijke vaarroute.

woensdag 12 november 2025

Jordex-duo Hoppezak en Dorenbos: klaar om Ahoy te veroveren!

Voor de vierde keer op rij jaar prijkt Vincent Hoppezak met het Jordex logo op de wielerbaan. Dit jaar met een nieuwe bondgenoot: Yanne Dorenbos.

woensdag 12 november 2025

Nieuwe toeslagen voor wegvervoer vanaf 1 januari 2026

Vanaf 1 januari 2026 veranderen de regels voor wegvervoer. Nieuwe toeslagen moeten zorgen voor meer spreiding en een duurzamere logistiek.

woensdag 12 november 2025

Rotterdamse haven herstelt langzaam van staking

De achterstand in de haven van Rotterdam neemt af na stakingen; een voorlopig cao-akkoord voor sjorders helpt het werk te normaliseren.

dinsdag 11 november 2025

Aziatische havens koplopers op efficiencylijst

Aziatische havens zijn wereldwijd het meest efficiënt. Shanghai Yangshan en Fuzhou staan bovenaan.

dinsdag 21 oktober 2025

Out of Gauge Cargo: Specialistische maatwerk

Out of Gauge (OOG) cargo gaat over goederen die groter, langer of zwaarder zijn dan wat een standaardcontainer aankan.

maandag 20 oktober 2025

Achterstanden havens Rotterdam en Antwerpen door stakingen

Containerhavens in Rotterdam en Antwerpen liggen onder druk door stakingen, demonstraties en storm. Schepen wachten, terminals vol tot eind oktober

Wij gebruiken cookies. Learn more