Geplaatst op:

Directe spoordienst tussen Venlo en China volgend jaar een feit

Tijdens de Zijderoute Conferentie kwamen 300 branchepartijen bijeen om de laatste ontwikkelingen van de directe spoordienst tussen Venlo en China te bespreken. Wij vertellen u vanaf wanneer de nieuwe dienst twee keer per week zal gaan rijden tussen China en Nederland.

Op 20 juni 2020 wordt de directe spoordienst op de Nieuwe Zijderoute gelanceerd, die Venlo verbindt met het Chinese Xi'an. De nieuwe route wordt ook wel de Middle Corridor genoemd, welke niet als makkelijkste route wordt bestempeld.

De nieuwe dienst is namelijk een intermodale route. Met het Chinese Xi'an als vertrekpunt wordt de route per trein via Kazachstan afgelegd naar de haven van Aktau, waar de containers worden overgeladen op een schip. Via de Kaspische Zee wordt de route per schip vervolgd tot de haven van Baku in Azerbeidzjan, waar de vracht weer wordt overgeladen op de trein. Over het spoor wordt de weg via Turkije naar Europa vervolgd, tot aan Venlo.

Dat de nieuwe dienst het Russisch grondgebied vermijdt, ten opzichte van de oorspronkelijke Nieuwe Zijderoute, betekent dat deze niet onderhevig is aan de politieke risico’s en de gevolgen die het land met zich meebrengt. Hierdoor wordt de Middle Corridor ook wel de veiligere route genoemd.

Naast dat de wens er is om de nieuwe dienst op langere termijn dagelijks te laten rijden, staan er nog meer ontwikkelingen op de planning. Cabooter Group, de exploitant van de terminal in Venlo, wenst de nieuwe service ook uit te breiden naar het Wuhan en Zhenzhou in China.

In China werkt de Cabooter Group samen met het China Investment Promotion Agency (CIPA) en het openbare ontwikkelingsbedrijf LIOF van de provincie Limburg in Nederland. Venlo zal door CIPA worden gepromoot als toegang tot de Europese markt en andersom om de handel tussen China en Europa te bevorderen.

Laatste nieuws

dinsdag 14 april 2026

Nederlandse schepen in afwachting in Hormuz

Onzekerheid blijft rond Nederlandse schepen in de Straat van Hormuz. Bijna honderd schepen wachten op duidelijkheid.

vrijdag 17 april 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

maandag 13 april 2026

Uitbreiding team Jordex: Anass en Samirah

Nieuwe gezichten, nieuwe energie! Bij Jordex blijven we bouwen aan ons team en daar horen natuurlijk ook nieuwe collega’s bij. We stellen ze graag aan je voor

donderdag 09 april 2026

Hoge vraag zorgt voor druk op luchtvrachtcapaciteit

De wereldwijde luchtvrachtmarkt staat momenteel onder druk. De aanhoudend hoge vraag zorgt ervoor dat capaciteit snel wordt ingevuld en tarieven stijgen.

dinsdag 07 april 2026

Wegvervoerders slaan handen ineen tegen wachttijden ECT

Oplopende wachttijden zorgen voor onrust in het containervervoer. Vervoerders uit Rotterdam vragen om snellere doorstroming, gesprekken met ECT volgen opnieuw

vrijdag 10 april 2026

Voorzichtig herstel in de Straat van Hormuz

Na het staakt-het-vuren tussen de VS en Iran is de Straat van Hormuz tijdelijk weer open voor scheepvaart.

dinsdag 17 maart 2026

CER-TEX: wat betekent dit voor jouw import en logistiek?

Op 2 maart heeft de EU een grote stap gezet in het digitaliseren van grensprocessen. Met CER-TEX wordt het invoerproces een stuk sneller en efficiënter.

dinsdag 17 maart 2026

Jordex x Delft Solar Team

Jordex is een partnership aangegaan met het Delft Solar Team en daar zijn we best trots op. Wij gaan het team ondersteunen als dé logistieke partner.

Wij gebruiken cookies. Learn more