Geplaatst op:

Eerste oorlogstoeslag luchtvracht ingevoerd

De sancties raken Rusland momenteel hard, maar deze hebben ook grote gevolgen voor de internationale luchtvrachtmarkt. De vrachtcapaciteit is flink minder en doordat het Russische vliegruim gemeden wordt zijn vliegtijden langer en de brandstofkosten hoger. De eerste airline heeft een oorlogstoeslag ingevoerd en naar verwachting zullen er meerdere airlines volgen.

De Russische airline AirBridgeCargo is één van de grootste spelers in de luchtvrachtmarkt. Volgens de website FlightRadar24 bevindt de royale vrachtvloot van AirBridgeCargo zich sinds begin deze week aan de grond. Dat geldt ook voor de zes freighters van zusterbedrijven Cargologair en Cargologair Germany.

Het zijn pittige tijden maar ook nu staat het team van Jordex Air Cargo voor je klaar. Ze volgen de ontwikkelingen op de voet, delen kennis en kijken samen met jou naar de beste route en tarieven. Benieuwd naar wat zij voor jou kunnen betekenen? Stuur dan je luchtvrachtaanvraag naar sales@jordexaircorgo.com.

woensdag 02 september 2026

ACD verplicht voor Kenia

Nieuwe regels voor containerzendingen naar Kenia vragen om extra voorbereiding. ACD verplicht voor containerzendingen.

vrijdag 28 augustus 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

woensdag 26 augustus 2026

Europa wil aanpak voor laagwater

Laagwater is geen tijdelijk probleem meer. De ESC roept de Europese Commissie daarom op om met een Europees laagwaterplan te komen

woensdag 26 augustus 2026

Jordex Air Cargo opnieuw in de Top 50 van NL luchtvracht

Net als vorig jaar staan we met plek 41 stevig gevestigd in de top 50 van de grootste luchtvrachexpediteurs van Nederland.

woensdag 26 augustus 2026

Uitbreiding team Jordex: welkom nieuwe collega's

Nieuwe collega's betekenen nieuwe kennis, ervaring en energie. De afgelopen periode zijn verschillende nieuwe collega's gestart bij Jordex.

woensdag 26 augustus 2026

Congestie Rotterdam verwacht in oktober

De druk op de Rotterdamse haven loopt richting het najaar verder op. Voor oktober wordt rekening gehouden met een nieuwe congestiegolf.

woensdag 05 augustus 2026

Havenstaking Rotterdam 4 september

FNV Havens heeft een havenstaking aangekondigd op vrijdag 4 september.

donderdag 16 juli 2026

Lage waterstanden: wat verandert er voor jouw zending?

Door lage waterstanden op de Nederlandse rivieren verandert de binnenvaart. Lees wat dit betekent voor capaciteit, planning en transportkosten.

Wij gebruiken cookies. Learn more