Geplaatst op:
Explosie havengebied Beiroet
De enorme aanslag in Beiroet heeft rampzalige sporen in het havengebied van de Libanese hoofdstad achtergelaten. Zeker honderden mensen zijn om het leven gekomen, gebouwen zijn verwoest en de haven ligt in puin.
De explosie vond gistermiddag plaats in een loods op een pier in het hart van de haven. Daar lag 2700 ton ammoniumnitraat opgeslagen, dat al zes jaar lang in hetĀ magazijn lag te verstoffen. DezeĀ uiterst explosieve stofĀ wordt op grote schaal als kunstmeststof gebruiktĀ en is in combinatie met een brandbare stof een veel gebruikte vervanger van dynamiet.
Volgens Lloydās List Intelligence (LLI) lagen er op het moment van de explosieĀ dertien schepen in de haven, waaronder de containerreusĀ CMA CGM LyraĀ van 11.356 TEU. Of de schepen beschadigd zijn is nog niet bekend. De onderzoeken lopen volop.
De huidige situatie in de Libanese haven kan nog niet goed in kaart worden gebracht. Wel kunnen we rekening houden met vertragingen enĀ eventuele bijbehorende congestie. Voor (aan)vragen of meer informatie over de huidige situatie kunt u contact opnemen met uw accountmanager.
Moeten goederen snel van of naar Beiroet getransporteerd worden?Ā Dan is luchtvracht een goedeĀ optie. Het vliegveld van Beiroet is volledig operationeel en onze collega's van Jordex Air Cargo helpen graag!