Geplaatst op:

Grootste schip in twee jaar vaart door Suezkanaal

Het Suezkanaal ziet weer meer scheepvaartverkeer. Langzaam keren steeds meer grote containerschepen terug naar deze belangrijke route. De verwachting is dat dit alleen maar zal toenemen, nu de Houthi’s zwart op wit hebben verklaard te zijn gestopt met het aanvallen van schepen.

Sinds mei zijn dankzij nieuwe kortingen en flexibele regels al 28 middelgrote en 2 grote containerschepen door het kanaal gevaren. EƩn van deze schepen is de CMA CGM Benjamin Franklin, een enorm containerschip van 399 meter lang met ruimte voor 17.859 containers (TEU). Het schip is het grootste schip in twee jaar dat door het Suezkanaal is gevaren.

SCA-directeur Admiraal Ossama Rabiee zegt dat deze succesvolle doortocht laat zien dat rederijen weer vertrouwen krijgen in de route via het Suezkanaal.

maandag 13 juli 2026

Top-10 meest efficiƫnte havens ter wereld

De tien efficiƫntste havens van dit jaar laten zien dat operationele discipline, digitalisering en strakke planning het verschil maken.

woensdag 15 juli 2026

Komkommertijd? Niet in de logistiek.

De zomer is begonnen. Koffers gaan richting de zon, maar ondertussen blijven de komkommers gewoon onderweg. En dat zijn er nogal wat.

woensdag 15 juli 2026

Uitbereiding team Jordex: Davey en Dennis

Nieuwe collega's betekenen nieuwe kennis en nieuwe energie. Davey en Dennis zijn gestart bij Jordex en brengen allebei mooie ervaring mee.

vrijdag 10 juli 2026

Wereldwijde havencongestie piekt

Meer dan 10% van de wereldwijde containervloot lag begin juli vast door extreme havencongestie. Het hoogste niveau in vier jaar.

vrijdag 19 juni 2026

Uitbreiding team Agencies Belgium: Tomislav, Ingmar en Glenn

Begin dit jaar openden we ons tweede Jordex Agencies kantoor. Met trots stellen we het team in Antwerpen aan jullie voor.

dinsdag 14 juli 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

vrijdag 19 juni 2026

Vooruitblik zeevracht: tijdig plannen blijft belangrijk

De beschikbaarheid van containers en ruimte op de schepen blijft beperkt, waardoor tijdig plannen belangrijker is dan ooit.

donderdag 18 juni 2026

Voorzichtig herstel in het Midden-Oosten

Na maanden van verstoringen lijken de eerste logistieke knelpunten in het Midden-Oosten langzaam af te nemen.

Wij gebruiken cookies. Learn more