Geplaatst op:

Handelsakkoord neemt handelsbarrière weg

Na 19 jaar onderhandelen zijn de EU en de Zuid-Amerikaanse Mercosur-landen eindelijk een handelsakkoord overeengekomen. Een mijlpaal volgens Brazilië, Argentinië, Uruguay en Paraguay!

Gedurende de afgelopen jaren waarin de EU en de Mercosur-landen niet overeen konden komen, bleek vrijere handel in landbouwproducten een wederkerend knelpunt te zijn. Inmiddels hebben alle partijen getekend, waarmee de deal de grootste van de EU kan worden genoemd.

De export van goederen naar de Mercosur-landen was vorig jaar goed voor 44 miljard euro, omgekeerd bedroeg het 42 miljard euro. Vanuit de EU worden er veel goederen als auto's, auto-onderdelen, machines, chemicaliën, medicijnen, kleding en schoeisel geëxporteerd en goederen als chocola, wijn, sterkedrank, frisdrank en kaas geïmporteerd.

De handel tussen de EU en de Mercosur-landen neemt toe, maar het akkoord zal deze nog verder doen laten toenemen. De deal resulteert namelijk in een afname van verschillende handelsbelemmeringen; de export naar de Zuid-Amerikaanse landen wordt goedkoper, belemmerende tarieven worden weggestreept en daarbij moet het de onderlinge markttoegang ten goede komen.

Om het overspoelen van de markt en concurrentie voor Europese boeren te bedwingen is een 'gecontroleerde quota' op landbouwproducten uit de Mercosur-landen één van de afspraken van het akkoord.

Laatste nieuws

maandag 08 december 2025

Uitbreiding team Jordex: Fleur, Jurriaan, Meike

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

dinsdag 09 december 2025

Tijdelijke vertraging bij keuringen van gevogelte

Importeurs van veterinaire of keurplichtige goederen kunnen op dit moment te maken krijgen met langere doorlooptijden bij de keuringen.

maandag 08 december 2025

Wachttijden lopen op: wegvervoerders trekken aan de bel

Het is extreem druk in de Rotterdamse haven, waardoor ritten van wegvervoerders vertragen of zelfs stilvallen.

vrijdag 05 december 2025

Beperkte scheepscapaciteit aanloop Chinees Nieuwjaar 2026

Op 17 februari 2026 begint voor Chinezen en Hongkongers het jaar van het paard. Deze nationale vakantie is iets om als importeur nu al rekening mee te houden.

woensdag 03 december 2025

ETS-toeslag stijgt per 1 januari 2026

Per 2024 is de maritieme sector toegetreden tot de EU ETS. In 2024 is 40% van de CO2-uitstoot belast, in 2025 70% en vanaf 1 januari 2026 de volle 100%.

donderdag 13 november 2025

Uitbreiding team Jordex: Yannick en Valentina

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

woensdag 12 november 2025

Grootste schip in twee jaar vaart door Suezkanaal

Het Suezkanaal ziet weer meer scheepvaartverkeer. Langzaam keren steeds meer grote containerschepen terug naar deze belangrijke vaarroute.

woensdag 12 november 2025

Jordex-duo Hoppezak en Dorenbos: klaar om Ahoy te veroveren!

Voor de vierde keer op rij jaar prijkt Vincent Hoppezak met het Jordex logo op de wielerbaan. Dit jaar met een nieuwe bondgenoot: Yanne Dorenbos.

Wij gebruiken cookies. Learn more