Geplaatst op:

Havenarbeiders VS gaan er flink op vooruit

Havenarbeiders aan de Amerikaanse westkust krijgen de komende 6 jaar 34% salaris erbij, plus een heldenbonus. Dat is de uitkomst van de nieuwe cao-afspraken die deze maand gemaakt zijn.

De heldenbonus is een blijk van waardering voor het werk dat de havenarbeiders tijdens de pandemie verricht hebben. Volgens de vakbond International Longshore and Warehouse Union (ILWU) en werkgeversorganisatie Pacific Maritime Association (PMA) moeten havenarbeiders erkenning krijgen voor hun opoffering tijdens de coronaperiode. Terwijl zij het vuile werk deden, zaten de directeuren die profiteerden van de enorme winsten, veilig binnen. Dat is het gevoel dat heerst in de haven.

De salarisverhoging wordt geleidelijk ingevoerd met in 2023 nog 8-10%, maar eerst moet het akkoord voorgelegd worden aan de leden. Verladersorganisaties hebben al positief gereageerd en de betrokkenen aangespoord om snel de definitieve handtekeningen eronder te zetten. Hiermee moet de rust teruggekeerd worden in de westkusthavens, waar de onrust de afgelopen tijd voor congestie zorgde.

maandag 26 mei 2025

Jordex bekroond met Integron Klantbelevingsaward 2025

Met trots kunnen wij aankondigen dat Jordex Shipping & Forwarding de Integron Klantbelevings Award 2025 heeft gewonnen in de categorie Transport & Logistiek.

maandag 19 mei 2025

Nieuwe regels Saudi-Arabië, Pakistan en FLEGT Indonesië

Per 1 juni is het verplicht om pallets te gebruiken bij het laden van goederen naar Saudi-Arabië, 21 mei wordt er een toeslag geïntroduceerd voor Pakistan

donderdag 15 mei 2025

Wachttijden in de havens nemen steeds verder toe

Het is al enige tijd bekend dat het druk is in de havens van Rotterdam en Antwerpen. De situatie lijkt dagelijks uitdagender te worden en de zorgen nemen toe.

dinsdag 13 mei 2025

‘’Kippenvel van de eerste bocht tot de finishlijn”

Ook dit jaar trappen onze collega’s Ruud Maaskant, Wesley Lems, Rory Lems en Gerben Langstraat weer stevig door voor Alpe d’HuZes.

donderdag 08 mei 2025

Resultaten klanttevredenheidsonderzoek 2025

Met een indrukwekkende klanttevredenheidsscore van 8,4 bevestigen we wat we al weten. Bij Jordex Shipping & Forwarding zetten we de klant altijd centraal!

woensdag 07 mei 2025

Uitbreiding team Jordex: Kevin, Erik, Xaviera, Felicia, Chantal, Brett en Adem.

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. We stellen graag enkele van onze nieuwe collega’s voor.

woensdag 30 april 2025

Heffingen VS zorgen voor annulering containerschepen

Het is nog nooit voorgekomen dat in een maand tijd wereldwijd zoveel containerschepen geschrapt zijn als komende maand, mei 2025.

dinsdag 29 april 2025

Antwerpen lost Rotterdam af als grootste haven van Europa

In het eerste kwartaal van 2025 heeft Antwerpen de koppositie van Rotterdam overgenomen. De Belgische haven verwerkte 3,4 miljoen TEU, een stijging van 4,5%.

Wij gebruiken cookies. Learn more