Geplaatst op:

Komkommernieuws: Feitjes over het ontstaan van Jordex

In de zomermaanden lijkt het nieuws vaak wat op te drogen en komt de term komkommertijd voorbij. Een mooie gelegenheid voor wat feitjes over het ontstaan van Jordex:

  • Op 3 juli 1987 begon het avontuur van Jordex aan de Spoorweghaven in Rotterdam, vlakbij de Spoorweghavenbrug, die destijds bekend stond als de Koffiemolenbrug.

  • Jordex werd opgericht door Elbert. Vier jaar later kwam de tweede partner Guillaume erbij en op 1 augustus 1992 sloot Ruud zich op 26-jarige leeftijd aan bij het bedrijf op de Kesterenstraat in de Waalhaven.

  • Vanaf 2007 stond Ruud alleen aan het roer. Destijds had Jordex veertien medewerkers, inmiddels is dat aantal gegroeid tot 130.

  • De naam Jordex is afgeleid van de naam van Elberts zoon, Jordi.

  • Jordex is groot geworden door exportzendingen. De eerste producten die we vervoerden, waren bakkerijgrondstoffen, lege blikjes, chocolade, isolatiematerialen, transportbanden voor luchthavens en ladingstromen voor ontwikkelingswerk naar onder andere West-Afrika.

  • Rond het millennium zijn we van de Waalhaven Zuidzijde naar Rhoon verhuisd, waar we vanaf 2007 direct zijn gaan verbouwen. Het kantoor is sindsdien stapsgewijs getransformeerd tot wat het nu is.

maandag 05 oktober 2026

EUDR komt eraan: ben jij voorbereid?

De Europese Ontbossingsverordening (EUDR) komt eraan. De invoering is uitgesteld, maar de nieuwe verplichtingen voor bedrijven blijven staan.

maandag 05 oktober 2026

Golden Week: Vijf leuke weetjes

Terwijl wij de herfst ingaan, trekken miljoenen Chinezen eropuit. Deze nationale vakantieweek is ingevoerd om binnenlands toerisme en consumptie te stimuleren

maandag 05 oktober 2026

Uitbreiding team Jordex: Joey, Robin, Marcel, Ivo & Nathalie

We blijven in beweging. De afgelopen maand zijn er vijf nieuwe collega's gestart. Van projects en douane tot data en customer service.

maandag 05 oktober 2026

Van oceaanvaart tot het Oceanium van Diergaarde Blijdorp

Wist je dat het zeewater in het Oceanium van Diergaarde Blijdorp afkomstig is uit de Atlantische Oceaan? Maersk neem schoon water mee aan boord.

dinsdag 29 september 2026

Laagwatertoeslag ingevoerd

Het waterpeil van de Rijn heeft een historisch dieptepunt bereikt. Door de uitzonderlijk lage waterstanden kunnen binnenvaartschepen minder lading meenemen.

donderdag 17 september 2026

Minder schepen door het Panamakanaal

Het Panamakanaal is een belangrijke schakel tussen de Atlantische en de Grote Oceaan. Zo’n 5% van de wereldwijde zeehandel passeert via deze vaarroute.

donderdag 17 september 2026

Jordex Projects en Chartering bestaat 6 jaar

Zes jaar geleden begon Jordex Projects & Chartering, oftewel JPC. Sindsdien zijn er heel wat bijzondere ladingen, routes en projecten voorbijgekomen.

woensdag 16 september 2026

Wachturen: meer dan alleen de lostijd

Wachturen bij wegtransport ontstaan door wachttijd bij laden of lossen en kunnen extra kosten veroorzaken.

Wij gebruiken cookies. Learn more