Geplaatst op:

Montreal introduceert extra kosten voor truckers

Voor het betreden van de haven van Montreal door truckers is sinds 17 september een toeslag verplicht gesteld. Dit beleid is al een tijd van toepassing in Vancouver, maar ook Montreal waagt zich nu aan deze duurzame ontwikkeling.

Vanuit de behoefte om de flexibiliteit van de logistieke keten te verbeteren zijn er diverse mogelijkheden onderzocht door verschillende gebruikers van het Montréal Gateway Terminals Partnership (MGT). De verlenging van de openingstijden van de terminals voor  vrachtwagens werd door alle partijen beschouwd als een goed eerste initiatief om de algehele productiviteit te verbeteren en een positief effect te hebben op de voortdurende inspanningen voor duurzame ontwikkeling van de sector.

De pilotperiode van anderhalve maand heeft enorm succesvolle resultaten laten zien. MGT zet zich in om tegemoet te komen aan de veranderende behoeften van de partijen in de logistieke keten en zal de flexibiliteit van langdurige openingstijden blijven bieden, maar kan het zich niet veroorloven om de kosten voor onbepaalde tijd volledig te dragen. Daarom heeft MGT met ingang van 17 september 2018 een vaste vergoeding van 50 Canadese dollar per container verplicht gesteld, voor alle transportbedrijven die containers aanleveren of afhalen bij MGT.

Deze vergoeding, die zal dienen om de verlengde openingstijden te financieren, wordt belast aan transportbedrijven voor import en export. Met gate-uren verlengd van 6.00 uur tot 23.00 uur, van maandag tot en met vrijdag, blijft de terminal import-, export- en koelcontainers bedienen zonder reserveringen of afspraken.

Het is nu de vraag of andere havens in de regio dit beleid gaan opvolgen. Voor verdere vragen met betrekking tot de toeslag kunt u contact opnemen met Noord-Amerika specialist Roderik van Rosse.

Laatste nieuws

dinsdag 14 april 2026

Nederlandse schepen in afwachting in Hormuz

Onzekerheid blijft rond Nederlandse schepen in de Straat van Hormuz. Bijna honderd schepen wachten op duidelijkheid.

maandag 20 april 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

maandag 13 april 2026

Uitbreiding team Jordex: Anass en Samirah

Nieuwe gezichten, nieuwe energie! Bij Jordex blijven we bouwen aan ons team en daar horen natuurlijk ook nieuwe collega’s bij. We stellen ze graag aan je voor

donderdag 09 april 2026

Hoge vraag zorgt voor druk op luchtvrachtcapaciteit

De wereldwijde luchtvrachtmarkt staat momenteel onder druk. De aanhoudend hoge vraag zorgt ervoor dat capaciteit snel wordt ingevuld en tarieven stijgen.

dinsdag 07 april 2026

Wegvervoerders slaan handen ineen tegen wachttijden ECT

Oplopende wachttijden zorgen voor onrust in het containervervoer. Vervoerders uit Rotterdam vragen om snellere doorstroming, gesprekken met ECT volgen opnieuw

vrijdag 10 april 2026

Voorzichtig herstel in de Straat van Hormuz

Na het staakt-het-vuren tussen de VS en Iran is de Straat van Hormuz tijdelijk weer open voor scheepvaart.

dinsdag 17 maart 2026

CER-TEX: wat betekent dit voor jouw import en logistiek?

Op 2 maart heeft de EU een grote stap gezet in het digitaliseren van grensprocessen. Met CER-TEX wordt het invoerproces een stuk sneller en efficiënter.

dinsdag 17 maart 2026

Jordex x Delft Solar Team

Jordex is een partnership aangegaan met het Delft Solar Team en daar zijn we best trots op. Wij gaan het team ondersteunen als dé logistieke partner.

Wij gebruiken cookies. Learn more