Geplaatst op:

Nederland en Peru delen elektronische certificaten

De afgelopen maanden zijn de processen omtrent de benodigde certificaten tussen Nederland en Peru vereenvoudigd. Deze stappen lijken de handel van landbouwproducten tussen Nederland en Peru te bevorderen.

De Nederlandse Voedsel – en Warenautoriteit (NVWA) en haar Peruaanse tegenhanger Servicio Nacional de Sanidad Agropecuaria (SENASA) hebben elektronische certificaten uitgewisseld die nu in beide landen worden erkend. Beide instanties zijn sinds het tekenen van een memorandum in 2015 nauwer gaan samenwerken. De elektronische certificaten zullen het proces sneller maar ook veiliger maken, omdat het de vervalsing van certificaten moeilijker maakt.

Dit zal een nieuw impuls geven aan de handel tussen beide landen. Voor Peruaanse export is Rotterdam de belangrijkste haven binnen Europa, omdat het ook als doorvoerhaven voor de rest van Europa dient. Er wordt verwacht dat Peruaanse producten als mango's, druiven, avocado's, asperges, bosbessen en citrusvruchten hierdoor makkelijker op de Nederlandse en Europese markt zullen komen.

Laatste nieuws

maandag 25 augustus 2025

Nieuwe importheffingen VS: dit moet je weten

De nieuwe Amerikaanse importheffingen officieel van kracht. Hoewel veel details nog onduidelijk zijn, is één ding zeker: zorg dat je documentatie op orde is,

maandag 25 augustus 2025

Uitbreiding team Jordex: Gabriëlle en Thomas

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. We stellen graag onze nieuwe collega’s voor.

maandag 25 augustus 2025

Congestie Europa neemt af, wachttijden Singapore lopen op

Schepen schuiven, wachttijden veranderen: het wereldtoneel van de containerlogistiek blijft voortdurend in beweging.

maandag 25 augustus 2025

Rijn steeds vaker te droog: binnenvaart verdeeld over aanpak

Waar de Rijn ooit een vanzelfsprekende levensader leek, knaagt de droogte nu steeds vaker aan haar kracht.

maandag 25 augustus 2025

Spaanse ezels aan het werk in de Rotterdamse haven

Tussen stalen kranen en olietankers hoor je ineens het zachte balken van een ezel in de haven.

donderdag 14 augustus 2025

Slim importeren: voorkom verrassingen bij de douane

Wie goederen van buiten de EU importeert, krijgt te maken met mogelijke invoerrechten, btw en de nodige documentatie en wetgeving.

dinsdag 29 juli 2025

Welke rol speelt een Bill of Lading bij zeevracht?

Wie goederen over zee vervoert, krijgt te maken met de Bill of Lading (B/L), ook wel bekend als cognossement. Dit document is een verplicht onderdeel van zeev

maandag 28 juli 2025

Vijf belangrijkste havens China

Van de vijf grootste havens ter wereld in 2024 liggen er vier in China. In totaal staan er acht Chinese havens in de top twintig, samen goed voor 55,6%.

Wij gebruiken cookies. Learn more