Geplaatst op:

Nederlandse landbouwkennis gevraagd in Saoedi-Arabië

Dat voedselzekerheid hoog op de agenda staat in veel Golfstaten, is u waarschijnlijk bekend. Dit komt niet alleen door de groeiende jonge bevolking met de vraag naar bepaalde producten, maar ook door klimaatverandering.

Saoedi-Arabië is al decennia lang bezig met het verstevigen van de voedselzekerheid om ook de bevolking te beschermen tegen afhankelijkheid. Waar in het verleden graan werd verbouwd in de woestijn wat waterbronnen flink uitput, is het land er nu achter dat verandering echt noodzakelijk is. Subsidies zijn niet effectief en er gaat veel voedsel verloren in de supply chain. Alhoewel het bewustzijn groeit, ontbreekt de technische kennis over mogelijkheden om water te besparen, capaciteitsopbouw en een efficiënte manier van ketenbeheer toe te passen in zowel de private als publieke sector.

De Saoedische overheid heeft diverse fondsen beschikbaar gesteld om initiatieven te stimuleren. Dit biedt kansen voor het Nederlandse bedrijfsleven, dat niet alleen een belangrijke exporteur is van voedsel, maar juist ook een belangrijke leverancier is van kennis, technologieën en machines in de agro-industrie. Zo zijn er al diverse initiatieven, soms in samenwerking met universiteiten, in de kassenbouw.

Toch zien wij ook een flinke groei in de export van voedsel naar Saoedi-Arabië. Niet vreemd als 70% van het voedsel nog steeds wordt geïmporteerd. Iets wat in de andere Golfstaten niet heel anders is. De agri- en voedselsector zijn belangrijke exportsectoren voor Jordex. Naast dat we ons hier echt in verdiepen en graag met klanten van gedachten wisselen over de laatste ontwikkelingen, is Ferdi Lems sinds dit najaar onze Business Development Manager Reefers. Samen bundelen we onze kennis over voedselproducten en het Midden-Oosten om klanten van de beste informatie te voorzien. Meer weten? Aarzel dan niet om contact op te nemen!

Laatste nieuws

vrijdag 17 oktober 2025

Uitbreiding team Jordex: Demi, Lorenzo, Britt en Sebastiaan

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

donderdag 16 oktober 2025

Nieuw in JIT: AI Chat vindt je zending razendsnel!

We maken het je graag makkelijker. Daarom introduceren we AI Chat – je slimme assistent binnen het Jordex shipment overview.

donderdag 16 oktober 2025

VS voert heffingen in voor schepen met Chinese connectie

Sinds 14 oktober gelden in de VS nieuwe heffingen op Chinese schepen om de Chinese scheepsbouw te ontmoedigen.

dinsdag 14 oktober 2025

Jordex ploegsponsor WielerZesdaagse

Van 2 t/m 7 december 2025 verandert Rotterdam Ahoy in een arena vol topsport, spektakel en snelheid en is Jordex opnieuw ploegsponsor.

woensdag 08 oktober 2025

Staking sjorbedrijven Rotterdamse haven

In de Rotterdamse haven is woensdagmiddag 8 oktober een 48-uursstaking gestart bij sjorbedrijven.

dinsdag 23 september 2025

Uitbreiding Team Jordex:  Puk, Luciano, Milan en Matthijs

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor

dinsdag 23 september 2025

Nieuwe functie JIT: Updates bij gewijzigde ETD/ETA

In JIT is een nieuwe functionaliteit beschikbaar: het ontvangen van een dagelijks overzicht per e-mail van shipments waarvan de geplande vertrek- of aankomst.

dinsdag 23 september 2025

China scherpt exportregels aan

De Chinese overheid heeft de regelgeving rond export aangescherpt. Voorheen konden verladers zonder eigen exportvergunning via tussenpersonen toch goederen ui

Wij gebruiken cookies. Learn more