Geplaatst op:

Peru snelst groeiende economie

Ondanks de El Niño ramp blijft Peru met een verwachte economische groei van 3,7% het komende jaar de snelst groeiende economie van Zuid-Amerika. Dit blijkt uit een verslag van de Wereldbank.

De afgelopen jaren is Peru dankzij haar open economische beleid erin geslaagd veel buitenlandse investeringen aan te trekken. Het land wordt momenteel gezien als een van de meest kansrijke groeimarkten in de regio. Ook op het gebied van export is het land in de laatste jaren zeer competitief geworden en daarmee aanzienlijk gegroeid.

De geschatte groei van Peru stond eerder dit jaar op 4,3%, maar is naar aanleiding van de hevige overstromingen de afgelopen tijd verlaagd naar 3,7%. Het land heeft de afgelopen maanden te maken gehad met de zwaarste overstromingen in twintig jaar tijd als gevolg van het El Niño klimaatfenomeen. Dit verschijnsel zorgt voor een opwarming van het zeewater aan de Peruaanse kust met als resultaat hevige regenval in bepaalde gebieden van het land.

De Peruaanse president Pedro Pablo Kuczynski gaf eind vorige maand aan dat de schade als gevolg van de overstromingen en modderstromen tot wel 2 of 3 miljard dollar bedraagt. Dit omvat ook de financiële middelen die ingezet zullen worden voor de wederopbouw van wegen, ziekenhuizen en scholen, maar ook van agrarische gebieden die door de regen zijn aangetast.

Ook gaf president Kuczynski aan circa 5-6 miljard te zullen besteden aan preventie door middel van het investeren in een verbeterd watermanagement en stedenbouw op landelijk niveau. Het land geeft aan zelf de financiële middelen beschikbaar te kunnen stellen voor de wederopbouw.

Verwacht wordt dat Peru vanaf deze maand economisch zal beginnen te herstellen. Volgens het Internationaal Monetair Fonds (IMF) zal het wederopbouwproces een positieve bijdrage leveren aan het ondernemingsklimaat in Peru en daarmee ook op de lange termijn internationale investeringen en een groei in BBP bevorderen.

Laatste nieuws

dinsdag 13 januari 2026

Team Jordex Facts 2025

In 2025 stond ontwikkeling in mensen, kennis en vitaliteit centraal. We hebben het jaar vormgegeven, alle cijfers onder de loep genomen.

dinsdag 13 januari 2026

Beperkingen Euromax vanaf 16 januari

ECT stapt op 17 januari 2026 over op een nieuw TOS op de Euromax. Om deze overgang goed uit te voeren worden de terminalactiviteiten vanaf 16 januari beperkt.

maandag 12 januari 2026

Uitbreiding team Jordex: Floris en Ernest

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

maandag 12 januari 2026

Tien gouden regels voor zakendoen in de Golfregio

Zakendoen in de Golfregio vraagt om meer dan alleen een goed product of dienst. De culturele en zakelijke spelregels verschillen van Europa.

maandag 08 december 2025

Uitbreiding team Jordex: Fleur, Jurriaan, Meike

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

dinsdag 09 december 2025

Tijdelijke vertraging bij keuringen van gevogelte

Importeurs van veterinaire of keurplichtige goederen kunnen op dit moment te maken krijgen met langere doorlooptijden bij de keuringen.

maandag 08 december 2025

Wachttijden lopen op: wegvervoerders trekken aan de bel

Het is extreem druk in de Rotterdamse haven, waardoor ritten van wegvervoerders vertragen of zelfs stilvallen.

vrijdag 05 december 2025

Beperkte scheepscapaciteit aanloop Chinees Nieuwjaar 2026

Op 17 februari 2026 begint voor Chinezen en Hongkongers het jaar van het paard. Deze nationale vakantie is iets om als importeur nu al rekening mee te houden.

Wij gebruiken cookies. Learn more