Geplaatst op:

Strenge eisen houten verpakkingsmateriaal

Binnenkort een eerste verscheping naar Brazilië? Voor alle zendingen met houten verpakkingsmateriaal naar Brazilië gelden strenge eisen. Informatie over de verpakkingswijze dient u tijdig aan te leveren.

Sinds 2016 gelden er strenge regels vanuit de Braziliaanse havenautoriteiten en het Braziliaanse ministerie van Landbouw. Het gaat om de IN 32 / 2015, met als doel het verminderen van de introductie en verspreiding van ongedierte in het land. De regels zijn van toepassing op onder andere dozen, kratten en pallets die van hout zijn of hout bevatten.

Op de Bill of Lading (B/L) moet worden vermeld of de houten verpakking behandeld is en voorzien is van de juiste certificaten. Als het verpakkingsmateriaal geen hout bevat, dient er 'niet van toepassing' vermeld te worden. Deze regels zijn gebaseerd op de Internationale fytosanitaire standaarden die in de ISPM 15 -Regulering van houten verpakkingsmateriaal in de internationale handel- worden vermeld.

Indien bovengenoemde informatie op de B/L ontbreekt wordt uw zending mogelijk niet door de Braziliaanse douane in behandeling genomen en kunt u een boete ontvangen.

Andere landen in de regio waar voorschriften gelden voor houten verpakkingsmateriaal zijn onder andere Argentinië, Chili, Peru, Colombia, Mexico en Costa Rica.

Laatste nieuws

dinsdag 21 oktober 2025

Out of Gauge Cargo: Specialistische maatwerk

Out of Gauge (OOG) cargo gaat over goederen die groter, langer of zwaarder zijn dan wat een standaardcontainer aankan.

maandag 20 oktober 2025

Achterstanden havens Rotterdam en Antwerpen door stakingen

Containerhavens in Rotterdam en Antwerpen liggen onder druk door stakingen, demonstraties en storm. Schepen wachten, terminals vol tot eind oktober

vrijdag 17 oktober 2025

Uitbreiding team Jordex: Demi, Lorenzo, Britt en Sebastiaan

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

donderdag 16 oktober 2025

Nieuw in JIT: AI Chat vindt je zending razendsnel!

We maken het je graag makkelijker. Daarom introduceren we AI Chat – je slimme assistent binnen het Jordex shipment overview.

donderdag 16 oktober 2025

VS voert heffingen in voor schepen met Chinese connectie

Sinds 14 oktober gelden in de VS nieuwe heffingen op Chinese schepen om de Chinese scheepsbouw te ontmoedigen.

dinsdag 14 oktober 2025

Jordex ploegsponsor WielerZesdaagse

Van 2 t/m 7 december 2025 verandert Rotterdam Ahoy in een arena vol topsport, spektakel en snelheid en is Jordex opnieuw ploegsponsor.

woensdag 08 oktober 2025

Staking sjorbedrijven Rotterdamse haven

In de Rotterdamse haven is woensdagmiddag 8 oktober een 48-uursstaking gestart bij sjorbedrijven.

dinsdag 23 september 2025

Uitbreiding Team Jordex:  Puk, Luciano, Milan en Matthijs

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor

Wij gebruiken cookies. Learn more