Geplaatst op:

Terug- en vooruitblik op het spoor

De populariteit van het spoor is in 2018 gestegen. Naast zee- en luchtvracht wordt de modaliteit als een heel goed alternatief gezien om producten tussen Azië en Europa te vervoeren. Ondanks congestie bij de grensovergangen neemt het transport per spoor van China naar Rotterdam toe. Onze klanten weten het spoor ook steeds beter te vinden. Producten die in 2018 voornamelijk per trein zijn vervoerd, zijn onder andere medicijnen, elektronica en bloemen. Transport via de spoorwegen is een stuk groener en goedkoper dan transport via de lucht. Op lange termijn kunnen West-Europese luchthavens als Frankfurt en Schiphol deze concurrentie dan ook zeker gaan merken. De Nieuwe Zijderoute wordt langzaam volwassen en biedt hierdoor steeds meer kansen. Er wordt gewerkt aan de verbetering van het tijdverlies bij douanecontroles, de veiligheidssystemen en voltages op het spoor, maar ook de frequentie wordt verhoogd. Daarnaast krijgt de Chinese overheid steeds meer commitment van landen als Polen en Kazachstan, dat de doorlooptijd ten goede komt. De potentie is enorm, al blijft de modaliteit sterk afhankelijk van de Chinese overheid. De mogelijke garantie op subsidie en spoorcapaciteit zijn factoren die de groei kunnen beïnvloeden. Het West-Europese spoornetwerk is echter druk bezet en passagierstreinen krijgen meestal voorrang. Een belangrijke factor die er op dit moment nog voor zorgt dat we de route niet volledig kunnen benutten is de Pools-Wit-Russische grens. De Douane, spoorbreedtewijziging en een brug zijn nu nog hinderlijk. Gelukkig is het vooruitzicht met de komst van steeds meer investeringen positief.

Laatste nieuws

maandag 05 oktober 2026

EUDR komt eraan: ben jij voorbereid?

De Europese Ontbossingsverordening (EUDR) komt eraan. De invoering is uitgesteld, maar de nieuwe verplichtingen voor bedrijven blijven staan.

maandag 05 oktober 2026

Golden Week: Vijf leuke weetjes

Terwijl wij de herfst ingaan, trekken miljoenen Chinezen eropuit. Deze nationale vakantieweek is ingevoerd om binnenlands toerisme en consumptie te stimuleren

maandag 05 oktober 2026

Uitbreiding team Jordex: Joey, Robin, Marcel, Ivo & Nathalie

We blijven in beweging. De afgelopen maand zijn er vijf nieuwe collega's gestart. Van projects en douane tot data en customer service.

maandag 05 oktober 2026

Van oceaanvaart tot het Oceanium van Diergaarde Blijdorp

Wist je dat het zeewater in het Oceanium van Diergaarde Blijdorp afkomstig is uit de Atlantische Oceaan? Maersk neem schoon water mee aan boord.

dinsdag 29 september 2026

Laagwatertoeslag ingevoerd

Het waterpeil van de Rijn heeft een historisch dieptepunt bereikt. Door de uitzonderlijk lage waterstanden kunnen binnenvaartschepen minder lading meenemen.

donderdag 17 september 2026

Minder schepen door het Panamakanaal

Het Panamakanaal is een belangrijke schakel tussen de Atlantische en de Grote Oceaan. Zo’n 5% van de wereldwijde zeehandel passeert via deze vaarroute.

donderdag 17 september 2026

Jordex Projects en Chartering bestaat 6 jaar

Zes jaar geleden begon Jordex Projects & Chartering, oftewel JPC. Sindsdien zijn er heel wat bijzondere ladingen, routes en projecten voorbijgekomen.

woensdag 16 september 2026

Wachturen: meer dan alleen de lostijd

Wachturen bij wegtransport ontstaan door wachttijd bij laden of lossen en kunnen extra kosten veroorzaken.

Wij gebruiken cookies. Learn more