Geplaatst op:

Trendalert Midden-Oosten 2018

Geurige smaken vanuit het Midden-Oosten vinden meer dan ooit hun weg naar het Westen. Het is één van de food trends van 2018. Andersom weten wij hen te vinden als nieuwe markt om te exporteren.

We eten massaal hummus, gedroogd fruit, falafel en pita's. Naast deze bekende smaakmakers zien we producten zoals harissa, halloumi, granaatappel en tahin anno 2018 steeds vaker op het menu staan. Culinaire invloeden vanuit het Midden-Oosten zijn razend populair.

Consumenten staan open om tradities, regionale gerechten en klassieke ingrediënten uit het Midden-Oosten te ontdekken. Horecagelegenheden spelen hier op in en verwerken deze invloeden in gerechten. Volgens Deliveroo zijn vooral de Antwerpenaren al verkocht aan deze kruidige keuken.

Omgekeerd zien wij exportkansen in het Midden-Oosten. Uit het jaarlijkse onderzoek van Evofenedex en Atridus 'Trends in Export' is gebleken dat 29% van de exporteurs in 2017 nieuwe markten hebben betreden. Met 11% worden de Verenigde Arabische Emiraten samen met de Verenigde Staten het meest genoemd als nieuwkomer.

Wij faciliteren graag uw gehele supply chain management voor import, export en cross trade. Per schip of vliegtuig, met de bijbehorende lokale diensten zoals douaneafhandeling en het leveren op locatie, zelfs midden in de woestijn!

Laatste nieuws

dinsdag 14 april 2026

Nederlandse schepen in afwachting in Hormuz

Onzekerheid blijft rond Nederlandse schepen in de Straat van Hormuz. Bijna honderd schepen wachten op duidelijkheid.

dinsdag 21 april 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

maandag 13 april 2026

Uitbreiding team Jordex: Anass en Samirah

Nieuwe gezichten, nieuwe energie! Bij Jordex blijven we bouwen aan ons team en daar horen natuurlijk ook nieuwe collega’s bij. We stellen ze graag aan je voor

donderdag 09 april 2026

Hoge vraag zorgt voor druk op luchtvrachtcapaciteit

De wereldwijde luchtvrachtmarkt staat momenteel onder druk. De aanhoudend hoge vraag zorgt ervoor dat capaciteit snel wordt ingevuld en tarieven stijgen.

dinsdag 07 april 2026

Wegvervoerders slaan handen ineen tegen wachttijden ECT

Oplopende wachttijden zorgen voor onrust in het containervervoer. Vervoerders uit Rotterdam vragen om snellere doorstroming, gesprekken met ECT volgen opnieuw

vrijdag 10 april 2026

Voorzichtig herstel in de Straat van Hormuz

Na het staakt-het-vuren tussen de VS en Iran is de Straat van Hormuz tijdelijk weer open voor scheepvaart.

dinsdag 17 maart 2026

CER-TEX: wat betekent dit voor jouw import en logistiek?

Op 2 maart heeft de EU een grote stap gezet in het digitaliseren van grensprocessen. Met CER-TEX wordt het invoerproces een stuk sneller en efficiënter.

dinsdag 17 maart 2026

Jordex x Delft Solar Team

Jordex is een partnership aangegaan met het Delft Solar Team en daar zijn we best trots op. Wij gaan het team ondersteunen als dé logistieke partner.

Wij gebruiken cookies. Learn more