Geplaatst op:

Update Orkaan Florence

De oostkust van de Verenigde Staten heeft het de afgelopen weken te maken gehad met de orkaan Florence, de orkaan is inmiddels landinwaarts getrokken en afgezwakt tot een tropische depressie, maar kan nog wel voor veel neerslag zorgen.

De orkaan heeft een flink huisgehouden in de kustregio’s van North- Carolina, South-Carolina en Virginia. De volgende havens aan de oostkust zijn vooralsnog gesloten; Norfolk, Charleston en Wilmington. De havens Baltimore, New York, Savannah, Jacksonville, Port Everglades en Miami, zijn wel open en bereikbaar.

Door de weersomstandigheden zal het vooralsnog niet mogelijk zijn om vanuit de havens in de getroffen staten wegtransporten uit te voeren als gevolg van gedwongen evacuaties. Hierdoor kunnen transporten naar het binnenland van de VS vanuit deze havens mogelijk vertraging oplopen. Uiteraard houden wij de situatie nauwlettend in de gaten.

Laatste nieuws

vrijdag 28 augustus 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

woensdag 26 augustus 2026

Europa wil aanpak voor laagwater

Laagwater is geen tijdelijk probleem meer. De ESC roept de Europese Commissie daarom op om met een Europees laagwaterplan te komen

woensdag 26 augustus 2026

Jordex Air Cargo opnieuw in de Top 50 van NL luchtvracht

Net als vorig jaar staan we met plek 41 stevig gevestigd in de top 50 van de grootste luchtvrachexpediteurs van Nederland.

woensdag 26 augustus 2026

Uitbreiding team Jordex: welkom nieuwe collega's

Nieuwe collega's betekenen nieuwe kennis, ervaring en energie. De afgelopen periode zijn verschillende nieuwe collega's gestart bij Jordex.

woensdag 26 augustus 2026

Congestie Rotterdam verwacht in oktober

De druk op de Rotterdamse haven loopt richting het najaar verder op. Voor oktober wordt rekening gehouden met een nieuwe congestiegolf.

woensdag 05 augustus 2026

Havenstaking Rotterdam 4 september

FNV Havens heeft een havenstaking aangekondigd op vrijdag 4 september.

donderdag 16 juli 2026

Lage waterstanden: wat verandert er voor jouw zending?

Door lage waterstanden op de Nederlandse rivieren verandert de binnenvaart. Lees wat dit betekent voor capaciteit, planning en transportkosten.

maandag 13 juli 2026

Top-10 meest efficiënte havens ter wereld

De tien efficiëntste havens van dit jaar laten zien dat operationele discipline, digitalisering en strakke planning het verschil maken.

Wij gebruiken cookies. Learn more