Geplaatst op:

Vijf opvallende wetten in Nederland

Dat ze in Amerika, China en Dubai opvallende regels en wetten erop nahouden, hebben jullie al kunnen lezen. Maar weten jullie ook dat ze er in Nederland ook wat van kunnen?

  • Woon je in Rotterdam en heb je een hond? Pas dan maar op dat die niet blaft. Dan kun je namelijk een boete van € 130 verwachten. Stopt de hond niet met blaffen, dan kan de boete oplopen tot € 2250. Handhavers maken wel een uitzondering als je hond een conversatie start met een soortgenoot.

  • Gluren bij de buren. Wie kijkt nou niet even naar binnen als die langsloopt. In Meppel kun je dit beter niet doen, daar is het namelijk verboden. Het gluurverbod geldt zowel voor het bespieden mét of zonder verrekijker 'of enig ander optisch instrument' van personen in gebouwen, woonwagens of woonboten.

  • Heb je een inbreker in huis? Wat je ook doet, sluit hem niet op in het toilet. Dan zou je hem beroven van zijn vrijheid en dat is niet toegestaan.

  • Zwervers hebben het al niet makkelijk, maar in Groningen al helemaal niet. Het is daar namelijk niet toegestaan om actief te bedelen. Als de uitkering op is, mag een zwerver niet vragen om geld.

  • In het wetsartikel 435d Sr. staat dat het strafbaar is om Zwitserland te beledigen. Omdat de wet voorkomt uit artikel 53 van Het Verdrag van Geneve uit 1949, kan het niet makkelijk aangepast worden.

Benieuwd naar andere opvallende wetten van landen waarin wij gespecialiseerd zijn? Lees dan Drie opvallende regels in Dubai die in Nederland heel normaal zijn, Vijf opvallende wetten in China en Part 1: Opvallende wetten in Amerika.

woensdag 02 september 2026

ACD verplicht voor Kenia

Nieuwe regels voor containerzendingen naar Kenia vragen om extra voorbereiding. ACD verplicht voor containerzendingen.

vrijdag 28 augustus 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

woensdag 26 augustus 2026

Europa wil aanpak voor laagwater

Laagwater is geen tijdelijk probleem meer. De ESC roept de Europese Commissie daarom op om met een Europees laagwaterplan te komen

woensdag 26 augustus 2026

Jordex Air Cargo opnieuw in de Top 50 van NL luchtvracht

Net als vorig jaar staan we met plek 41 stevig gevestigd in de top 50 van de grootste luchtvrachexpediteurs van Nederland.

woensdag 26 augustus 2026

Uitbreiding team Jordex: welkom nieuwe collega's

Nieuwe collega's betekenen nieuwe kennis, ervaring en energie. De afgelopen periode zijn verschillende nieuwe collega's gestart bij Jordex.

woensdag 26 augustus 2026

Congestie Rotterdam verwacht in oktober

De druk op de Rotterdamse haven loopt richting het najaar verder op. Voor oktober wordt rekening gehouden met een nieuwe congestiegolf.

woensdag 05 augustus 2026

Havenstaking Rotterdam 4 september

FNV Havens heeft een havenstaking aangekondigd op vrijdag 4 september.

donderdag 16 juli 2026

Lage waterstanden: wat verandert er voor jouw zending?

Door lage waterstanden op de Nederlandse rivieren verandert de binnenvaart. Lees wat dit betekent voor capaciteit, planning en transportkosten.

Wij gebruiken cookies. Learn more