Geplaatst op:

Vluchtelingencrisis in Venezuela

Door de hyperinflatie, voedseltekorten en politieke instabiliteit zijn veel Venezolanen op de vlucht. Deze vluchtelingencrisis leidt tot spanningen met de buurlanden van het Zuid-Amerikaanse land.

Volgens de vluchtelingenorganisatie van de Verenigde Naties (UNHCR) zijn er inmiddels 2,3 miljoen Venezolanen op de vlucht. De meeste Venezolanen vluchten naar Colombia en Brazilië en steeds een groter aantal reist door naar verdere bestemmingen zoals Ecuador, Peru en Chili.

Door het grote aantal vluchtelingen die dagelijks de grens oversteken, hebben meerdere grensprovincies in omliggende landen een noodtoestand uitgeroepen. Ook nemen de fricties met de lokale bevolking toe, die vinden dat de toestroom aan vluchtelingen leidt tot overlast en criminaliteit.

Nog geen vijftien jaar geleden was Venezuela één van de rijkste landen van Latijns-Amerika. Door de daling van olieprijzen in combinatie met het economische wanbeleid van de regering, heeft het land te maken met een torenhoge inflatie en een tekort aan voedsel en andere basisvoorzieningen. De regering van President Maduro klampt zich steeds vast aan de macht, waardoor er geen verbeteringen op economisch en politiek gebied in het vooruitzicht zijn.

De directeuren van Migratie van Brazilië, Colombia, Ecuador en Peru, hebben eind augustus een besloten bijeenkomst gehouden om de vluchtelingencrisis te bespreken. Diverse maatregelen zijn besproken om gezamenlijk een strategie uit te werken op het gebied van onderwijs, gezondheid, werk en de regularisatie van migranten uit Venezuela.

Laatste nieuws

maandag 05 oktober 2026

EUDR komt eraan: ben jij voorbereid?

De Europese Ontbossingsverordening (EUDR) komt eraan. De invoering is uitgesteld, maar de nieuwe verplichtingen voor bedrijven blijven staan.

maandag 05 oktober 2026

Golden Week: Vijf leuke weetjes

Terwijl wij de herfst ingaan, trekken miljoenen Chinezen eropuit. Deze nationale vakantieweek is ingevoerd om binnenlands toerisme en consumptie te stimuleren

maandag 05 oktober 2026

Uitbreiding team Jordex: Joey, Robin, Marcel, Ivo & Nathalie

We blijven in beweging. De afgelopen maand zijn er vijf nieuwe collega's gestart. Van projects en douane tot data en customer service.

maandag 05 oktober 2026

Van oceaanvaart tot het Oceanium van Diergaarde Blijdorp

Wist je dat het zeewater in het Oceanium van Diergaarde Blijdorp afkomstig is uit de Atlantische Oceaan? Maersk neem schoon water mee aan boord.

dinsdag 29 september 2026

Laagwatertoeslag ingevoerd

Het waterpeil van de Rijn heeft een historisch dieptepunt bereikt. Door de uitzonderlijk lage waterstanden kunnen binnenvaartschepen minder lading meenemen.

donderdag 17 september 2026

Minder schepen door het Panamakanaal

Het Panamakanaal is een belangrijke schakel tussen de Atlantische en de Grote Oceaan. Zo’n 5% van de wereldwijde zeehandel passeert via deze vaarroute.

donderdag 17 september 2026

Jordex Projects en Chartering bestaat 6 jaar

Zes jaar geleden begon Jordex Projects & Chartering, oftewel JPC. Sindsdien zijn er heel wat bijzondere ladingen, routes en projecten voorbijgekomen.

woensdag 16 september 2026

Wachturen: meer dan alleen de lostijd

Wachturen bij wegtransport ontstaan door wachttijd bij laden of lossen en kunnen extra kosten veroorzaken.

Wij gebruiken cookies. Learn more