Geplaatst op:

Voorzichtig herstel in de Straat van Hormuz

Na het staakt-het-vuren tussen de VS en Iran is de Straat van Hormuz tijdelijk weer open voor scheepvaart. De doorgang geldt voor ongeveer twee weken en moet worden afgestemd met de Iraanse autoriteiten. Het verkeer is nog niet helemaal terug op normaal niveau, maar er zijn wel eerste signalen van beweging. Afgelopen weekend passeerden 21 schepen de straat, waaronder meerdere Indiase LPG-tankers en schepen uit Irak.

Het scheepvaartverkeer komt langzaam op gang, maar echt vertrouwen is er nog niet. Rederijen hervatten hun routes nog niet volledig door veiligheidsrisico’s, politieke spanningen en recente aanvallen op schepen. Ook hoge verzekeringskosten en een mogelijke tolheffing van 2 miljoen dollar per schip zorgen voor extra druk. Vertragingen, hogere kosten en risico’s blijven dus voorlopig een factor.

maandag 13 juli 2026

Top-10 meest efficiënte havens ter wereld

De tien efficiëntste havens van dit jaar laten zien dat operationele discipline, digitalisering en strakke planning het verschil maken.

woensdag 15 juli 2026

Komkommertijd? Niet in de logistiek.

De zomer is begonnen. Koffers gaan richting de zon, maar ondertussen blijven de komkommers gewoon onderweg. En dat zijn er nogal wat.

woensdag 15 juli 2026

Uitbereiding team Jordex: Davey en Dennis

Nieuwe collega's betekenen nieuwe kennis en nieuwe energie. Davey en Dennis zijn gestart bij Jordex en brengen allebei mooie ervaring mee.

vrijdag 10 juli 2026

Wereldwijde havencongestie piekt

Meer dan 10% van de wereldwijde containervloot lag begin juli vast door extreme havencongestie. Het hoogste niveau in vier jaar.

vrijdag 19 juni 2026

Uitbreiding team Agencies Belgium: Tomislav, Ingmar en Glenn

Begin dit jaar openden we ons tweede Jordex Agencies kantoor. Met trots stellen we het team in Antwerpen aan jullie voor.

dinsdag 14 juli 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

vrijdag 19 juni 2026

Vooruitblik zeevracht: tijdig plannen blijft belangrijk

De beschikbaarheid van containers en ruimte op de schepen blijft beperkt, waardoor tijdig plannen belangrijker is dan ooit.

donderdag 18 juni 2026

Voorzichtig herstel in het Midden-Oosten

Na maanden van verstoringen lijken de eerste logistieke knelpunten in het Midden-Oosten langzaam af te nemen.

Wij gebruiken cookies. Learn more