Geplaatst op:

2019 in sneltreinvaart

De Havenspoorlijn is in trek. Met 1,5 miljoen goederentreinkilometers in 2019, is de haven de drijvende kracht achter de toename van spoorvervoer.

Het spoorvervoer in 2019 kent een groei van 5 procent ten opzichte van 2018. Met een stijging van meer dan vijftien procent is de Rotterdamse Havenspoorlijn de motor achter deze groei.

De veertig kilometerslange Rotterdamse Havenspoorlijn tussen de Maasvlakte en IJsselmonde/Kijfhoek staat in verbinding met de Betuweroute, de goederenspoorlijn van de Maasvlakte naar de Duitse grens bij Zevenaar. Deze spoorlijn verbindt Rotterdam met het Ruhrgebied.

Ondanks de uitbreiding op het verlengde van de Betuweroute en spoorwerkzaamheden op het Derde Spoor, is er ook op deze spoorlijn groei doormaakt. De Betuweroute telt in 2019 2,3 miljoen treinkilometers.

De groei in spoorvervoer is onder meer te danken aan de laagwaterstand waar Nederland in het tweede deel van 2018 mee kampte. Noodgedwongen kozen verladers voor het spoor als alternatief voor binnenvaart, met als gevolg hier heel 2019 gebruik van te blijven maken om leveringsrisico's te beperken.

Laatste nieuws

dinsdag 14 oktober 2025

Jordex ploegsponsor WielerZesdaagse

Van 2 t/m 7 december 2025 verandert Rotterdam Ahoy in een arena vol topsport, spektakel en snelheid en is Jordex opnieuw ploegsponsor.

woensdag 08 oktober 2025

Staking sjorbedrijven Rotterdamse haven

In de Rotterdamse haven is woensdagmiddag 8 oktober een 48-uursstaking gestart bij sjorbedrijven.

dinsdag 23 september 2025

Uitbreiding TeamĀ Jordex:Ā  Puk, Luciano, Milan en Matthijs

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor

dinsdag 23 september 2025

Nieuwe functie JIT: Updates bij gewijzigde ETD/ETA

In JIT is een nieuwe functionaliteit beschikbaar: het ontvangen van een dagelijks overzicht per e-mail van shipments waarvan de geplande vertrek- of aankomst.

dinsdag 23 september 2025

China scherpt exportregels aan

De Chinese overheid heeft de regelgeving rond exportĀ aangescherpt. Voorheen konden verladers zonder eigen exportvergunning via tussenpersonen toch goederen ui

maandag 22 september 2025

Antwerpen koploper containeroverslag Europa

De Antwerpse haven heeft een sterke eerste helft van 2025 achter de rug. De containeroverslag is aanzienlijk gegroeid. Hierdoor streefde Antwerpen Rotterdam v

dinsdag 16 september 2025

Haven van Houthi's gebombardeerd

Maandag 15 september heeft Israƫl een luchtaanval uitgevoerd op de haven van Al Hudaydah, een stad in Jemen.

maandag 25 augustus 2025

Nieuwe importheffingen VS: dit moet je weten

De nieuwe Amerikaanse importheffingen officieel van kracht. Hoewel veel details nog onduidelijk zijn, is ƩƩn ding zeker: zorg dat je documentatie op orde is,

Wij gebruiken cookies. Learn more