Geplaatst op:

Best of 2020: Afrika

De eerste Afrika nieuwsbrief van het jaar is een feit! Daarom blikken we graag nog eens terug op het best gelezen Afrika nieuws uit 2020, waarin we u ieder kwartaal op de hoogte houden van lokale trends en ontwikkelingen.

Dit is de top-4 van onze best gelezen artikelen uit 2020:

Afrika blijft operationeel ondanks lockdown | 2 april 2020

Veel Afrikaanse landen als Rwanda, Zuid-Afrika, Uganda en Zimbabwe waren al in lockdown, andere landen volgden deze week. Ondanks de strenge maatregelen gaan de werkzaamheden op de terminals vooralsnog door. Kaaproute steeds vaker gebruikt dan suezkanaal | 23 juni 2020 Rederijen verkiezen de Kaaproute steeds vaker boven het Suezkanaal om van Europa naar Azië te varen. De extreem lage bunkerprijzen kunnen omvaren aantrekkelijker maken dan tol betalen. Groeimarkt van formaat | 30 september 2020 Tweehonderd miljoen inwoners en een nieuwe mijlpaal in de Nigeriaanse transportgeschiedenis. Als toekomstig derde grootste land op aarde is Nigeria een groeimarkt van formaat, als we naar de verwachte bevolkingsgroei kijken. Senegal verhoogt exportteller Nederlandse ui | 26 juni 2020 Met een gemiddelde consumptie van 25 tot 30 kilo uien per persoon per jaar, kan de Nederlandse ui worden bestempeld als een begrip in Senegal. Dit bevestigt het exportaantal van 165.000 ton in 2019-2020.

Laatste nieuws

donderdag 18 juni 2026

Voorzichtig herstel in het Midden-Oosten

Na maanden van verstoringen lijken de eerste logistieke knelpunten in het Midden-Oosten langzaam af te nemen.

dinsdag 16 juni 2026

Gedreven door oranje

Het WK is in volle gang en heel Nederland kleurt oranje, de kleur van het Nederlands Elftal én van Jordex. Oranje staat voor energie, beweging en warmte.

woensdag 10 juni 2026

Rotterdamse haven onder druk: binnenvaart eist maatregelen

De druk op de Rotterdamse binnenvaart loopt op. In een scherpe oproep aan het Havenbedrijf waarschuwen tientallen partijen voor structurele problemen.

woensdag 10 juni 2026

Digitaal dossier: minder zoeken, meer doen

Iedereen kent het wel:die ene factuur die zoek is, een certificaat dat ergens in een mailbox verstopt zit of documenten die op drie verschillende plekken zijn

maandag 15 juni 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

donderdag 21 mei 2026

Afvaarten geschrapt vanuit het Verre Oosten

Door overcapaciteit op diverse vaarroutes hebben rederijen zogenoemde blank sailings aangekondigd. Hierbij worden geplande afvaarten geschrapt.

donderdag 21 mei 2026

Toenemende druk op wereldwijde zeeroutes

De druk op internationale scheepvaartroutes neemt toe. Zowel bij het Panamakanaal als in de Straat van Hormuz lopen wachttijden, kosten en onzekerheden op.

donderdag 21 mei 2026

Uitbreiding team Jordex: Kenny, Rowen en Jurian

Bij Jordex zitten we niet stil. Terwijl de logistieke wereld altijd in beweging is, blijven ook wij bouwen aan een sterk team.

Wij gebruiken cookies. Learn more