Geplaatst op:

Blog Kim: De grote invloed van de politiek

Eén van de redenen waarom ik het Midden-Oosten zo interessant vind, zijn de politieke ontwikkelingen. Naar ons idee worden die vaak plots gewijzigd met extreme maatregelen, of speelt dit toch al langer?

Elk besluit is een gevolg op een eerdere gebeurtenis en het hele web van lijntjes maakt dit voor mij zo interessant. De politieke ontwikkelingen in het Midden-Oosten lijken vaak ver van ons af te staan. In de praktijk blijk dat exporterend en importerend Nederland hier toch wel indirect, al dan niet direct, mee te maken krijgt.

Neem de huidige situatie in Qatar, die grote gevolgen heeft voor de logistiek. Een transshipment via de Verenigde Arabische Emiraten is per direct niet meer mogelijk, waardoor er onverwachts naar alternatieven gezocht moet worden.

De situatie in Qatar lag al een tijdje gevoelig. Diverse media zijn door onder meer Saudi-Arabië al eerder geboycot. Ook zijn ze al eerder aangesproken op hun eventuele support van o.a. ongewenste partijen zoals het Moslimbroederschap, Hamas, IS, Al Qaeda. Opvallend was het moment van het doorvoeren van de extreme boycot zo vlak na het Amerikaanse staatsbezoek en de landen die hieraan mee doen.

Maar goed, ik zal niet ingaan op het politieke debacle (hoe graag ik daar ook in duik). Voor ons als expediteur is het wel belangrijk dit goed te monitoren. Niet alleen om de klant hierover te kunnen informeren en een goede doorstroom van de goederen te faciliteren, ook voor onze eigen compliance.

Zodra ik de eerste nieuwsberichten om mij heen zag verschijnen over Qatar, heb ik contact opgenomen met Jordex Global en onze agent in Qatar. Nog voor dat de rederijen op de hoogte waren, was ik al up-to-date van de situatie.

Doordat wij het politieke web al goed in kaart hadden gebracht, konden we snel schakelen. We hebben onze klanten geïnformeerd en zijn op zoek gegaan naar alternatieven voor de containers die de transithaven niet meer kunnen aandoen of vast worden gehouden. Wat niet altijd even makkelijk is, omdat wij afhankelijk zijn van de alternatieven de rederijen aanbieden.

Ons sterke netwerk en onze kennis over het Midden-Oosten heeft in deze situatie in ons voordeel gewerkt. Nu was het Qatar, maar er zijn meer landen in het Midden-Oosten die door oorlog en sancties het export en import proces kunnen vertroebelen. Het is voor ons dan ook van groot belang om te blijven investeren in onze expertise en netwerk.

Mocht u hier vragen over hebben? Aarzel dan niet om contact met mij op te nemen.

Laatste nieuws

donderdag 13 november 2025

Uitbreiding team Jordex: Valentina en Yannick

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

woensdag 12 november 2025

Grootste schip in twee jaar vaart door Suezkanaal

Het Suezkanaal ziet weer meer scheepvaartverkeer. Langzaam keren steeds meer grote containerschepen terug naar deze belangrijke vaarroute.

woensdag 12 november 2025

Jordex-duo Hoppezak en Dorenbos: klaar om Ahoy te veroveren!

Voor de vierde keer op rij jaar prijkt Vincent Hoppezak met het Jordex logo op de wielerbaan. Dit jaar met een nieuwe bondgenoot: Yanne Dorenbos.

woensdag 12 november 2025

Nieuwe toeslagen voor wegvervoer vanaf 1 januari 2026

Vanaf 1 januari 2026 veranderen de regels voor wegvervoer. Nieuwe toeslagen moeten zorgen voor meer spreiding en een duurzamere logistiek.

woensdag 12 november 2025

Rotterdamse haven herstelt langzaam van staking

De achterstand in de haven van Rotterdam neemt af na stakingen; een voorlopig cao-akkoord voor sjorders helpt het werk te normaliseren.

dinsdag 11 november 2025

Aziatische havens koplopers op efficiencylijst

Aziatische havens zijn wereldwijd het meest efficiënt. Shanghai Yangshan en Fuzhou staan bovenaan.

dinsdag 21 oktober 2025

Out of Gauge Cargo: Specialistische maatwerk

Out of Gauge (OOG) cargo gaat over goederen die groter, langer of zwaarder zijn dan wat een standaardcontainer aankan.

maandag 20 oktober 2025

Achterstanden havens Rotterdam en Antwerpen door stakingen

Containerhavens in Rotterdam en Antwerpen liggen onder druk door stakingen, demonstraties en storm. Schepen wachten, terminals vol tot eind oktober

Wij gebruiken cookies. Learn more