Geplaatst op:

Blog Kim: De politieke invloed op logistiek

Dat er aardig wat brandhaarden in het Midden-Oosten woeden hoef ik niemand te vertellen. Hoeveel invloed de politiek heeft op de logistiek wordt vaak vergeten.

Kijk naar Iran, Qatar en de populaire route van Mersin richting Erbil waardoor de politieke onrust gangbare transportroutes gewijzigd zijn. Iran is steeds toegankelijker geworden. Voor Qatar is er een alternatieve route met andere transithavens en de route Mersin –Erbil blijft open door de veranderde grenscontroles.

Als exporteur naar het Midden-Oosten krijgt u regelmatig te maken met de logistieke gevolgen van de politieke situatie in een land of gebied. Havens die plotseling gesloten worden en vertragingen door congesties. Zo leek enkele maanden geleden even stabieler te zijn in Jemen na de opening van Hodeidah, maar sinds vorig weekend zijn alle havens weer gesloten, op Aden na.

Ook ontvangers hebben het soms zwaar te verduren, zoals in Jemen. Door de sluiting van Hodeidhah worden containers in alternatieve havens gelost die vaak in vijandige gebieden liggen. Met soms gevaar voor eigen leven moeten containers uitgehaald worden.

Toch blijft het bijzonder om te zien hoeveel er nog geëxporteerd wordt naar oorlogsgebieden. Neem bijvoorbeeld Jemen, waar nu al tweeënhalf jaar een heftige burgeroorlog woedt. Een onderwerp waar je weinig over hoort in de media, maar waar misschien wel de heftigste burgeroorlog in de regio is. Bij de export naar dit land zien we vooral producten die bijdragen aan de eerste levensbehoeften, zoals voedingsmiddelen, dierenvoeding, machines en smeervetten.

Het is wel duidelijk dat ik me als Midden-Oosten specialist nooit hoef te vervelen. Ik volg alle ontwikkelingen op de voet en blijf nauw in contact met agenten en rederijen om te kijken naar oplossingen en alternatieven. Om op de hoogte te blijven van de andere kant, de klantzijde, zijn uw ervaringen ontzettend belangrijk. Ik kom dan ook graag in contact met u!

Laatste nieuws

dinsdag 24 juni 2025

Wat zijn demurrage en detention?

De drukte in de havens van Rotterdam en Antwerpen blijft toenemen. De wachttijden lopen op, wat voor frustraties en extra kosten, zoals demurrage en detention

dinsdag 24 juni 2025

Onrust Midden-Oosten effect op transportkosten

Na de aanval van Israël zijn niet alleen de brandstofprijzen gestegen - wat merkbaar is op het voor- en natransport - rederijen introduceren risicotoeslagen

dinsdag 24 juni 2025

Interview Wesley Lems Teqplay

"Achter elke perfecte havenaanloop schuilt een stille kracht die het verschil maakt"

vrijdag 20 juni 2025

Aanhoudende congestie haven Rotterdam

Waar congestie in de haven vroeger incidenteel was, lijkt het nu eerder regel dan de uitzondering. De oorzaken zijn divers en stapelen zich op.

vrijdag 20 juni 2025

Uitbreiding Team Jordex: Gerben, Loes, Jan en Okan

Bij Jordex maken onze medewerkers het verschil. Vorige maand is er een enthousiaste groep nieuwe collega’s bij ons gestart. Wij stellen hen graag voor.

maandag 26 mei 2025

Jordex bekroond met Integron Klantbeleving Awards 2025

Met trots kunnen wij aankondigen dat Jordex Shipping & Forwarding de Integron Klantbeleving Awards 2025 heeft gewonnen in de categorie Transport & Logistiek.

maandag 19 mei 2025

Nieuwe regels Saudi-Arabië, Pakistan en FLEGT Indonesië

Per 1 juni is het verplicht om pallets te gebruiken bij het laden van goederen naar Saudi-Arabië, 21 mei wordt er een toeslag geïntroduceerd voor Pakistan

donderdag 15 mei 2025

Wachttijden in de havens nemen steeds verder toe

Het is al enige tijd bekend dat het druk is in de havens van Rotterdam en Antwerpen. De situatie lijkt dagelijks uitdagender te worden en de zorgen nemen toe.

Wij gebruiken cookies. Learn more