Geplaatst op:

Boost samenwerking Panama en China

Panama en China streven naar een nauwere samenwerking op maritiem gebied. Momenteel vinden er onderhandelingen plaats op het gebied van de infrastructuur voor transport en logistiek.

Onlangs vond een ontmoeting plaats tussen de Panamese minister van Maritieme Zaken en de Chinese minister van Transport. Daarbij werden verschillende manieren besproken om de samenwerking en ontwikkeling van maritieme handel, havens en logistiek middels een Memorandum van Overeenkomst te verbeteren.

Chinese bedrijven spelen momenteel een belangrijke rol in de ontwikkeling van belangrijke infrastructuur, zoals de containerterminal Panama Colon Container Port (PCCP) en de Panama Cruise Terminal. Zodra de container terminal voltooid is, zal de capaciteit van de Panamese havens met 2,5 miljoen TEUS toenemen. Dit zal ten goede gaan van de rol van Panama als logistieke Hub of the Americas, en zal China wederom hun producten via Panama naar de rest van de regio kunnen vermarkten.

Laatste nieuws

dinsdag 14 oktober 2025

Jordex ploegsponsor WielerZesdaagse

Van 2 t/m 7 december 2025 verandert Rotterdam Ahoy in een arena vol topsport, spektakel en snelheid en is Jordex opnieuw ploegsponsor.

woensdag 08 oktober 2025

Staking sjorbedrijven Rotterdamse haven

In de Rotterdamse haven is woensdagmiddag 8 oktober een 48-uursstaking gestart bij sjorbedrijven.

dinsdag 23 september 2025

Uitbreiding Team Jordex:  Puk, Luciano, Milan en Matthijs

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor

dinsdag 23 september 2025

Nieuwe functie JIT: Updates bij gewijzigde ETD/ETA

In JIT is een nieuwe functionaliteit beschikbaar: het ontvangen van een dagelijks overzicht per e-mail van shipments waarvan de geplande vertrek- of aankomst.

dinsdag 23 september 2025

China scherpt exportregels aan

De Chinese overheid heeft de regelgeving rond export aangescherpt. Voorheen konden verladers zonder eigen exportvergunning via tussenpersonen toch goederen ui

maandag 22 september 2025

Antwerpen koploper containeroverslag Europa

De Antwerpse haven heeft een sterke eerste helft van 2025 achter de rug. De containeroverslag is aanzienlijk gegroeid. Hierdoor streefde Antwerpen Rotterdam v

dinsdag 16 september 2025

Haven van Houthi's gebombardeerd

Maandag 15 september heeft Israël een luchtaanval uitgevoerd op de haven van Al Hudaydah, een stad in Jemen.

maandag 25 augustus 2025

Nieuwe importheffingen VS: dit moet je weten

De nieuwe Amerikaanse importheffingen officieel van kracht. Hoewel veel details nog onduidelijk zijn, is één ding zeker: zorg dat je documentatie op orde is,

Wij gebruiken cookies. Learn more