Geplaatst op:

China zet metalenbranche onder druk

China kondigt een importverbod aan voor het invoeren van afval per 1 oktober. De aangescherpte regelgeving moet verontreiniging door vast afval preventief bestrijden.

Voor de toevoer van metalen is China een belangrijk land. De aangescherpte regels waarmee de Chinese regering ten doel stelt de import van afval tegen het einde van 2020 tot nul te verlagen, zet de metalenbranche onder druk. De importban is niet alleen van toepassing op metaalafval, maar op alle vaste afvalstoffen zoals papierafval, kunststofafval en chemische afvalstoffen.

Om ervoor te zorgen dat de nieuwe wetgeving wordt nageleefd, stoppen meerdere rederijen met het accepteren van boekingen van vaste afvalstoffen naar China met ingang 1 oktober 2020. Bij het overtreden van de regelgeving kan uw boeking retour worden gezonden door de douane, met een mogelijke boete daarbovenop.

Wij denken graag met u mee in kansen. Neem voor meer informatie over de mogelijkheden contact op met onze metaalspecialisten Barry en Christian.

Laatste nieuws

dinsdag 21 oktober 2025

Out of Gauge Cargo: Specialistische maatwerk

Out of Gauge (OOG) cargo gaat over goederen die groter, langer of zwaarder zijn dan wat een standaardcontainer aankan.

maandag 20 oktober 2025

Achterstanden havens Rotterdam en Antwerpen door stakingen

Containerhavens in Rotterdam en Antwerpen liggen onder druk door stakingen, demonstraties en storm. Schepen wachten, terminals vol tot eind oktober

vrijdag 17 oktober 2025

Uitbreiding team Jordex: Demi, Lorenzo, Britt en Sebastiaan

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

donderdag 16 oktober 2025

Nieuw in JIT: AI Chat vindt je zending razendsnel!

We maken het je graag makkelijker. Daarom introduceren we AI Chat – je slimme assistent binnen het Jordex shipment overview.

donderdag 16 oktober 2025

VS voert heffingen in voor schepen met Chinese connectie

Sinds 14 oktober gelden in de VS nieuwe heffingen op Chinese schepen om de Chinese scheepsbouw te ontmoedigen.

dinsdag 14 oktober 2025

Jordex ploegsponsor WielerZesdaagse

Van 2 t/m 7 december 2025 verandert Rotterdam Ahoy in een arena vol topsport, spektakel en snelheid en is Jordex opnieuw ploegsponsor.

woensdag 08 oktober 2025

Staking sjorbedrijven Rotterdamse haven

In de Rotterdamse haven is woensdagmiddag 8 oktober een 48-uursstaking gestart bij sjorbedrijven.

dinsdag 23 september 2025

Uitbreiding Team Jordex:  Puk, Luciano, Milan en Matthijs

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor

Wij gebruiken cookies. Learn more