Geplaatst op:

Coronacrisis brengt verschuiving naar spoor

De coronacrisis leidt tot verschuivingen tussen modaliteiten. Voor goederentransport binnen Europa wordt de weg steeds vaker vervangen door het spoor. Voor import vanuit China is de Nieuwe Zijderoute een goed alternatief voor zeevracht.

Binnen intermodaal transport is er een opmerkelijke switch te zien tussen de verschillende modaliteiten. Wegtransport wordt de laatste tijd vaker vervangen door treintransport. Ook transport per barge wordt vaker vervangen door treintransport. De lage waterstand van de Rijn, wat de druk op de barge vergroot, draagt bij aan deze verschuiving.

De Zijderoute kent inmiddels topdrukte nu China weer volledig operationeel is. De achterstand van producten die al waren geproduceerd, maar niet verzonden konden worden door de uitbraak van het coronavirus, wordt nu per spoor ingehaald. Daarnaast willen de verladers profiteren van de voordelen van treintransport, waaronder snelheid, in plaats van de zeereis, die weken inneemt.

Veel Europese landen hebben momenteel te weinig capaciteit om de lading, die de topdrukte met zich meebrengt, op te halen vanaf de spoorterminal. Hoewel er tijdelijk sprake is van een toename op de Zijderoute zit een gedeelte van Europa nog op slot. Het voordeel is dat de productie weer wordt opgepakt, waaronder de auto-industrie. Een belangrijke sector voor het spoor.

Onze treinspecialiste helpt u graag de weg via het spoor te vinden. Neem voor meer informatie of een aanvraag contact op met Julienne Alkema.

Laatste nieuws

donderdag 14 augustus 2025

Slim importeren: voorkom verrassingen bij de douane

Wie goederen van buiten de EU importeert, krijgt te maken met mogelijke invoerrechten, btw en de nodige documentatie en wetgeving.

dinsdag 29 juli 2025

Welke rol speelt een Bill of Lading bij zeevracht?

Wie goederen over zee vervoert, krijgt te maken met de Bill of Lading (B/L), ook wel bekend als cognossement. Dit document is een verplicht onderdeel van zeev

maandag 28 juli 2025

Vijf belangrijkste havens China

Van de vijf grootste havens ter wereld in 2024 liggen er vier in China. In totaal staan er acht Chinese havens in de top twintig, samen goed voor 55,6%.

woensdag 23 juli 2025

Jordex Beestenboel

Wat is er nu leuker dan de zomervakantie beginnen op het werk van papa en mama?

woensdag 23 juli 2025

Jordex Air Cargo stijgt in IATA top-100

Te snel voor vertraging, te gedreven voor standaard. Wat 5 jaar geleden klein begon, is inmiddels groots geland: niet alleen in volume, maar ook in vertrouwen

donderdag 17 juli 2025

Introductie Jordex Agencies

In dit rubriek wordt het complete team van Jordex Agencies voorgesteld.

dinsdag 22 juli 2025

Aangescherpte aanmeldregels ECT terminals

Vanaf dinsdag 15 juli voert ECT aangescherpte aanmeldregels in voor truckbezoeken aan de ECT Delta en ECT Euromax terminals op de Tweede Maasvlakte.

dinsdag 24 juni 2025

Wat zijn demurrage en detention?

De drukte in de havens van Rotterdam en Antwerpen blijft toenemen. De wachttijden lopen op, wat voor frustraties en extra kosten, zoals demurrage en detention

Wij gebruiken cookies. Learn more