Geplaatst op:

EManifest filing vervangt ACI Filing

Vanwege de strenge veiligheidseisen vereist de Canadese douane 24 uur voor vertrek van het schip uit de laadhaven documenten over welke goederen er aan boord geladen zijn. Deze filing bestond voorheen onder de noemer ACI, maar wordt sinds 1 januari 2021 eManifest filing genoemd.

De rederij is bevoegd de filing elektronisch aan te melden en in te dienen bij de Canada Border Security Agency (CBSA). Wij verzoeken u alle laadgegevens van uw zending uiterlijk 48 uur voor vertrek van het schip bij ons aan te leveren, zodat wij tijdig de gegevens kunnen indienen en uw zending hierdoor geen vertraging oploopt. Voor zendingen via de lucht ontvangen wij graag uw gegevens uiterlijk 8 uur voor ETA op de luchthaven van bestemming in Canada

Als shipper bent u verantwoordelijkheid voor het op tijd aanleveren van de juiste BL instructies. Indien dit niet tijdig en correct gebeurt, zal de CBSA geen toestemming geven om de goederen te verschepen met vertraging en mogelijke kosten voor uw rekening als gevolg.

Vereiste documenten

Douanefactuur Canadian Customs Invoice of volledig ingevuld CI1 formulier: voor de inklaring van goederen met een waarde van meer dan 2500 CAD is een Canadian Customs Invoice (CI1 form) vereist. Dit document kan echter worden vervangen door de handelsfactuur als deze alle relevante informatie bevat. De factuur dient in tweevoud opgemaakt te worden en moet in het Engels of Frans zijn opgesteld. Bij invoer van goederen met een waarde minder dan 2500,- CAD gelden vereenvoudigde procedures.
Certificaten van oorsprong: Certificaten van oorsprong zijn niet verplicht, tenzij de importeur er specifiek naar vraagt.
Transportdocumenten: Bill of Lading of Airwaybill
Packing List: Een paklijst moet een nauwkeurig overzicht geven van de afzonderlijke verpakkingen met merk, nummers, bruto- en nettogewicht en inhoud.
Overige documenten: per commodity kunnen aanvullende eisen van toepassing zijn, zoals bijvoorbeeld voor accijnsgoederen.

Let erop dat de benodigde documenten aan veranderingen onderhevig kunnen zijn. Wij adviseren u om vooraf, ten tijde van boeking van uw verscheping contact hierover te hebben met uw Jordex contactpersoon om de actuele vereisten checken.

Laatste nieuws

dinsdag 10 februari 2026

Jordex Agencies: Eén jaar onderweg, volle kracht vooruit!

Een jaar geleden zette de Jordex Group een nieuwe koers uit met de opening van Jordex Agencies. Een spannende stap, maar wel één precies op het juiste moment.

dinsdag 10 februari 2026

Vijf dingen om te weten over Ramadan

De Ramadan is voor miljoenen mensen wereldwijd een periode van bezinning, saamhorigheid en tradities. In 2026 is de Ramadan 17 februari tot 19 maart.

maandag 09 februari 2026

Storm Golf van Biskaje ontregelt scheepvaart

Zware stormen in de Golf van Biskaje veroorzaken momenteel vertragingen in de internationale scheepvaart. Schepen onderbreken hun reis of maken een omweg.

maandag 09 februari 2026

Vrijhandel met India: kansen voor logistiek en export

EU en India sluiten vrijhandelsakkoord. Lagere heffingen en nieuwe kansen voor Europese export van onder andere auto’s, machines, en farmaproducten.

maandag 09 februari 2026

Chinees Nieuwjaar 2026: vijf feiten die je moet weten

Op 17 februari 2026 begint het Chinees Nieuwjaar en start het Jaar van het Paard. Wat maakt deze tijd zo bijzonder? Dit zijn vijf feiten die je moet weten.

dinsdag 10 februari 2026

Uitbreiding team Jordex: Luna en Thimon

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

dinsdag 13 januari 2026

Team Jordex Facts 2025

In 2025 stond ontwikkeling in mensen, kennis en vitaliteit centraal. We hebben het jaar vormgegeven, alle cijfers onder de loep genomen.

dinsdag 13 januari 2026

Beperkingen Euromax vanaf 16 januari

ECT stapt op 17 januari 2026 over op een nieuw TOS op de Euromax. Om deze overgang goed uit te voeren worden de terminalactiviteiten vanaf 16 januari beperkt.

Wij gebruiken cookies. Learn more