Geplaatst op:

Ever Given zorgt voor enorme opstopping Suezkanaal

Nadat het containerschip Even Given van Evergreen door een onverwachte sterke windvlaag uit koers is geraakt op het Suezkanaal, een belangrijke waterweg tussen oost en west, is het schip vastgelopen. Het vierhonderd meter lange containerschip blokkeert het kanaal, waardoor er een file van andere wachtende schepen wordt gevormd.

Het in Panama geregistreerde containerschip was vanuit China in noordelijke richting op weg naar de haven van Rotterdam, waar deze volgens planning op woensdag 31 maart zou aanmeren. Afhankelijk van hoe snel het schip los kan worden getrokken, wordt inzichtelijk hoeveel vertraging het incident zal veroorzaken. Dat kan mogelijk zelfs twee dagen duren, wat grote gevolgen heeft voor de wereldhandel.

Sleepboten moeten vanuit veiligheidsoverwegingen wachten met lostrekken van het schip op hoog water. Mogelijk moet er ook lading van boord worden gehaald om het schip weer in beweging te krijgen en gebaggerd worden om het schip weer te laten drijven.

Over het Suezkanaal passeren dagelijks gemiddeld vijftig schepen. Circa 10 procent van alle internationale maritieme handel gaat er doorheen. Iedere dag dat het kanaal langer wordt geblokkeerd, zorgt ervoor dat er geen goederen van en naar Europa over zee kunnen worden vervoerd. De MSC Roma, HMM Gdansk, Taurus en Santa Gruz liggen momenteel op weg naar de Middelandse Zee te wachten voor het kanaal totdat het incident verholpen is. In oostelijke richting op weg naar de Rode Zee vormen de containerschepen Maersk Saigon, Ever Excel, ONE Crane, Ever Globe, Cosco Shipping Leo en Cosco Shipping Peony een file. Volg de actuele informatie over de huidige locatie en bewegingen van de containerschepen op MarineTraffic.

Wij vragen u rekening te houden met de mogelijke vertraging die de opstopping veroorzaakt voor uw lading. Voor meer informatie kunt u terecht bij uw Jordex contactpersoon.

Laatste nieuws

dinsdag 10 februari 2026

Jordex Agencies: Eén jaar onderweg, volle kracht vooruit!

Een jaar geleden zette de Jordex Group een nieuwe koers uit met de opening van Jordex Agencies. Een spannende stap, maar wel één precies op het juiste moment.

dinsdag 10 februari 2026

Vijf dingen om te weten over Ramadan

De Ramadan is voor miljoenen mensen wereldwijd een periode van bezinning, saamhorigheid en tradities. In 2026 is de Ramadan 17 februari tot 19 maart.

maandag 09 februari 2026

Storm Golf van Biskaje ontregelt scheepvaart

Zware stormen in de Golf van Biskaje veroorzaken momenteel vertragingen in de internationale scheepvaart. Schepen onderbreken hun reis of maken een omweg.

maandag 09 februari 2026

Vrijhandel met India: kansen voor logistiek en export

EU en India sluiten vrijhandelsakkoord. Lagere heffingen en nieuwe kansen voor Europese export van onder andere auto’s, machines, en farmaproducten.

maandag 09 februari 2026

Chinees Nieuwjaar 2026: vijf feiten die je moet weten

Op 17 februari 2026 begint het Chinees Nieuwjaar en start het Jaar van het Paard. Wat maakt deze tijd zo bijzonder? Dit zijn vijf feiten die je moet weten.

dinsdag 10 februari 2026

Uitbreiding team Jordex: Luna en Thimon

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

dinsdag 13 januari 2026

Team Jordex Facts 2025

In 2025 stond ontwikkeling in mensen, kennis en vitaliteit centraal. We hebben het jaar vormgegeven, alle cijfers onder de loep genomen.

dinsdag 13 januari 2026

Beperkingen Euromax vanaf 16 januari

ECT stapt op 17 januari 2026 over op een nieuw TOS op de Euromax. Om deze overgang goed uit te voeren worden de terminalactiviteiten vanaf 16 januari beperkt.

Wij gebruiken cookies. Learn more