Geplaatst op:

Export agro-food naar Golfregio blijft groeien

Veel Golfstaten streven ernaar zelfvoorzienend te worden. Toch is de Golfregio nog grotendeels afhankelijk van de import. Ondanks de uitbraak van COVID-19 is de export van agro-food in de eerste helft van 2020 gestegen.

Ten opzichte van het eerste kwartaal vorig jaar is de export vanuit Nederland naar de Golfregio met meer dan 16,5% gestegen. Waar de export in 2019 al met vijf procent is gegroeid tot een totaalwaarde van €1,48 miljard, bedraagt de exportwaarde in de eerste vier maanden van 2020 al bijna €630 miljoen.

Nederland staat bekend om zijn hoogwaardige agro-technologie. Een groot deel van alle fruit, groenten en zuivel wordt vanuit Nederland geïmporteerd. Tegelijkertijd zijn veel Golfstaten fors aan het investeren in eigen teeltbedrijven of worden er leveringscontracten gesloten voor meerdere jaren met Afrika en Zuid-Amerika en landen als Rusland en de Verenigde Staten.

De Verenigde Arabische Emiraten streven ernaar om in 2030 voor twintig procent zelfvoorzienend te zijn en Saoedi-Arabië voor tien procent, echter de bevolking blijft groeien en de Golfregio zal afhankelijk blijven van import. Met name de import van groenten en fruit vanuit Nederland zal naar verwachting nog lang noodzakelijk blijven.

Laatste nieuws

donderdag 13 november 2025

Uitbreiding team Jordex: Yannick en Valentina

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

woensdag 12 november 2025

Grootste schip in twee jaar vaart door Suezkanaal

Het Suezkanaal ziet weer meer scheepvaartverkeer. Langzaam keren steeds meer grote containerschepen terug naar deze belangrijke vaarroute.

woensdag 12 november 2025

Jordex-duo Hoppezak en Dorenbos: klaar om Ahoy te veroveren!

Voor de vierde keer op rij jaar prijkt Vincent Hoppezak met het Jordex logo op de wielerbaan. Dit jaar met een nieuwe bondgenoot: Yanne Dorenbos.

woensdag 12 november 2025

Nieuwe toeslagen voor wegvervoer vanaf 1 januari 2026

Vanaf 1 januari 2026 veranderen de regels voor wegvervoer. Nieuwe toeslagen moeten zorgen voor meer spreiding en een duurzamere logistiek.

woensdag 12 november 2025

Rotterdamse haven herstelt langzaam van staking

De achterstand in de haven van Rotterdam neemt af na stakingen; een voorlopig cao-akkoord voor sjorders helpt het werk te normaliseren.

dinsdag 11 november 2025

Aziatische havens koplopers op efficiencylijst

Aziatische havens zijn wereldwijd het meest efficiënt. Shanghai Yangshan en Fuzhou staan bovenaan.

dinsdag 21 oktober 2025

Out of Gauge Cargo: Specialistische maatwerk

Out of Gauge (OOG) cargo gaat over goederen die groter, langer of zwaarder zijn dan wat een standaardcontainer aankan.

maandag 20 oktober 2025

Achterstanden havens Rotterdam en Antwerpen door stakingen

Containerhavens in Rotterdam en Antwerpen liggen onder druk door stakingen, demonstraties en storm. Schepen wachten, terminals vol tot eind oktober

Wij gebruiken cookies. Learn more