Geplaatst op:

Formule 1 wenst terugkeer naar Afrika

Naast dat Zandvoort officieel is toegevoegd aan de Formule 1-kalender van 2020, wil het management maar al te graag een Grand Prix in Afrika organiseren. Zuid-Afrika is uitgeroepen tot één van de grootste kanshebbers, maar waarom?

Afrika was in 1993 voor het laatst het decor van een Formule 1-race. Door politieke omstandigheden is de race afgelopen jaren verdwenen van de kalender, maar het is en blijft een markt waar Commercieel directeur Sean Bratches graag wil racen. Als wereldwijde sport wil de Formule 1 op alle bewoonde continenten actief zijn, maar Afrika blijft als zesde continent nog links liggen.

Het is nog onduidelijk wanneer de Grand Prix terugkeert in Afrika, maar de interesse is er. Het continent dient overheidsgeld vrij te maken om het evenement te kunnen verwezenlijken en het circuit moet voldoen aan een aantal vereisten. Van een positieve impact op de economie kan het continent in ieder geval rekenen als de Formule 1 gehuisvest wordt.

Laatste nieuws

vrijdag 19 juni 2026

Uitbreiding team Agencies Belgium: Tomislav, Ingmar en Glenn

Begin dit jaar openden we ons tweede Jordex Agencies kantoor. Met trots stellen we het team in Antwerpen aan jullie voor.

maandag 29 juni 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

vrijdag 19 juni 2026

Vooruitblik zeevracht: tijdig plannen blijft belangrijk

De beschikbaarheid van containers en ruimte op de schepen blijft beperkt, waardoor tijdig plannen belangrijker is dan ooit.

donderdag 18 juni 2026

Voorzichtig herstel in het Midden-Oosten

Na maanden van verstoringen lijken de eerste logistieke knelpunten in het Midden-Oosten langzaam af te nemen.

dinsdag 16 juni 2026

Gedreven door oranje

Het WK is in volle gang en heel Nederland kleurt oranje, de kleur van het Nederlands Elftal én van Jordex. Oranje staat voor energie, beweging en warmte.

woensdag 10 juni 2026

Rotterdamse haven onder druk: binnenvaart eist maatregelen

De druk op de Rotterdamse binnenvaart loopt op. In een scherpe oproep aan het Havenbedrijf waarschuwen tientallen partijen voor structurele problemen.

woensdag 10 juni 2026

Digitaal dossier: minder zoeken, meer doen

Iedereen kent het wel:die ene factuur die zoek is, een certificaat dat ergens in een mailbox verstopt zit of documenten die op drie verschillende plekken zijn

donderdag 21 mei 2026

Afvaarten geschrapt vanuit het Verre Oosten

Door overcapaciteit op diverse vaarroutes hebben rederijen zogenoemde blank sailings aangekondigd. Hierbij worden geplande afvaarten geschrapt.

Wij gebruiken cookies. Learn more