Geplaatst op:

Grand Prix trapt af in Bahrein

Het Bahrein International Circuit is zondag 28 maart het decor van de start van de Grand Prix, het Formule 1 seizoen. Op het uniek gelegen circuit in de woestijn werden afgelopen weekend, vanwege logistieke redenen, ook de testritten verreden.

Na een maandenlange winterstop staat de Formule 1 aan de vooravond van een gloednieuw koningsklasse-jaar in de racewereld. Hoewel de testritten voor aanvang van het seizoen normaal gesproken in Barcelona-Catalunya plaatsvinden, is deze traditie verschoven naar Bahrein om het reizen te beperken. Dat kan vanwege het coronavirus vandaag de dag namelijk een behoorlijke opgave zijn voor de evenementenbranche.

Het circuit van Bahrein is ontworpen door de Duitser Hermann Tilke waarbij ook voormalig Duits autocoureur Michael Schumacher betrokken was. Het Bahrein International Circuit maakt pas sinds 2004 deel uit van de Formule 1-kalender en wordt los van deze race niet veel gebruikt. Hierdoor is het 5.412 kilometerlange parcours vaak onder een laagje zand bedolven, waardoor het vinden van voldoende grip vaak voor problemen kan zorgen.

Laatste nieuws

maandag 13 april 2026

Uitbreiding team Jordex: Anass en Samirah

Nieuwe gezichten, nieuwe energie! Bij Jordex blijven we bouwen aan ons team en daar horen natuurlijk ook nieuwe collega’s bij. We stellen ze graag aan je voor

donderdag 09 april 2026

Hoge vraag zorgt voor druk op luchtvrachtcapaciteit

De wereldwijde luchtvrachtmarkt staat momenteel onder druk. De aanhoudend hoge vraag zorgt ervoor dat capaciteit snel wordt ingevuld en tarieven stijgen.

dinsdag 07 april 2026

Wegvervoerders slaan handen ineen tegen wachttijden ECT

Oplopende wachttijden zorgen voor onrust in het containervervoer. Vervoerders uit Rotterdam vragen om snellere doorstroming, gesprekken met ECT volgen opnieuw

vrijdag 10 april 2026

Voorzichtig herstel in de Straat van Hormuz

Na het staakt-het-vuren tussen de VS en Iran is de Straat van Hormuz tijdelijk weer open voor scheepvaart.

dinsdag 14 april 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

dinsdag 17 maart 2026

CER-TEX: wat betekent dit voor jouw import en logistiek?

Op 2 maart heeft de EU een grote stap gezet in het digitaliseren van grensprocessen. Met CER-TEX wordt het invoerproces een stuk sneller en efficiënter.

dinsdag 17 maart 2026

Jordex x Delft Solar Team

Jordex is een partnership aangegaan met het Delft Solar Team en daar zijn we best trots op. Wij gaan het team ondersteunen als dé logistieke partner.

maandag 16 maart 2026

Golfcrisis zet wereldwijde containervaart onder druk

Omgeleide containerstromen uit de Golfregio zorgen voor extra druk op alternatieve havens, waardoor er congestie dreigt bij grote overslaghubs in Azië.

Wij gebruiken cookies. Learn more