Geplaatst op:

Grotere megaschepen op komst?

Na bijna tien jaar aan de top te hebben gestaan, krijgen de huidige containerschepen van circa 24.000 TEU mogelijk een grotere opvolger. In de sector wordt steeds vaker gekeken naar een volgende stap in schaalvergroting, met schepen die tot 27.500 TEU kunnen vervoeren.

Volgens maritiem analist Alphaliner ontstaat er in de komende jaren ruimte voor een nieuwe generatie van deze zogenoemde 'Gigamax'-schepen. De aanhoudende druk op kosten en efficiëntie kan grote rederijen ertoe bewegen hun vlootstrategieën opnieuw tegen het licht te houden.

Alphaliner verwacht dat rond 2030 voldoende volume beschikbaar kan zijn op de belangrijkste oost-westverbindingen om een volledige serie van deze mega-containerschepen rendabel in te zetten.

Met een lengte van ruim 425 meter zouden de Gigamax-schepen aanzienlijk groter worden dan de huidige generatie van ongeveer 400 meter. Een ontwikkeling die opnieuw onderstreept dat de containervaart blijft zoeken naar verdere schaalvoordelen en efficiëntie.

maandag 05 oktober 2026

EUDR komt eraan: ben jij voorbereid?

De Europese Ontbossingsverordening (EUDR) komt eraan. De invoering is uitgesteld, maar de nieuwe verplichtingen voor bedrijven blijven staan.

maandag 05 oktober 2026

Golden Week: Vijf leuke weetjes

Terwijl wij de herfst ingaan, trekken miljoenen Chinezen eropuit. Deze nationale vakantieweek is ingevoerd om binnenlands toerisme en consumptie te stimuleren

maandag 05 oktober 2026

Uitbreiding team Jordex: Joey, Robin, Marcel, Ivo & Nathalie

We blijven in beweging. De afgelopen maand zijn er vijf nieuwe collega's gestart. Van projects en douane tot data en customer service.

maandag 05 oktober 2026

Van oceaanvaart tot het Oceanium van Diergaarde Blijdorp

Wist je dat het zeewater in het Oceanium van Diergaarde Blijdorp afkomstig is uit de Atlantische Oceaan? Maersk neem schoon water mee aan boord.

dinsdag 29 september 2026

Laagwatertoeslag ingevoerd

Het waterpeil van de Rijn heeft een historisch dieptepunt bereikt. Door de uitzonderlijk lage waterstanden kunnen binnenvaartschepen minder lading meenemen.

donderdag 17 september 2026

Minder schepen door het Panamakanaal

Het Panamakanaal is een belangrijke schakel tussen de Atlantische en de Grote Oceaan. Zo’n 5% van de wereldwijde zeehandel passeert via deze vaarroute.

donderdag 17 september 2026

Jordex Projects en Chartering bestaat 6 jaar

Zes jaar geleden begon Jordex Projects & Chartering, oftewel JPC. Sindsdien zijn er heel wat bijzondere ladingen, routes en projecten voorbijgekomen.

woensdag 16 september 2026

Wachturen: meer dan alleen de lostijd

Wachturen bij wegtransport ontstaan door wachttijd bij laden of lossen en kunnen extra kosten veroorzaken.

Wij gebruiken cookies. Learn more