Geplaatst op:

Haven King Abdullah in ontwikkeling

Met de komst van 28 nieuwe kranen wordt de jaarlijkse capaciteit van de grootste containerterminal van Saudi-Arabië, King Abdullah, verhoogd tot vijf miljoen TEU.

De 20 nieuwe portaalkranen en 8 ship-to-shore (STS) kranen zullen vanaf begin 2020 in bedrijf gaan. De kranen worden momenteel geassembleerd.

Deze ontwikkeling is onderdeel van de terminaluitbreiding die in februari 2019 met National Container Terminal werd ondertekend. Zodra het hele project is voltooid, kan King Abdullah Port jaarlijks 20 miljoen TEU verwerken.

King Abdullah Port sloot 2018 af met een stijging van 36% van de jaarlijkse overslag, waardoor het tegen het einde van het jaar 2,3 miljoen TEU heeft bereikt. Sinds de oprichting in het laatste kwartaal van 2013 heeft de haven in totaal 7,2 miljoen TEU overgeslagen.

Laatste nieuws

maandag 08 december 2025

Uitbreiding team Jordex: Fleur, Jurriaan, Meike

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

dinsdag 09 december 2025

Tijdelijke vertraging bij keuringen van gevogelte

Importeurs van veterinaire of keurplichtige goederen kunnen op dit moment te maken krijgen met langere doorlooptijden bij de keuringen.

maandag 08 december 2025

Wachttijden lopen op: wegvervoerders trekken aan de bel

Het is extreem druk in de Rotterdamse haven, waardoor ritten van wegvervoerders vertragen of zelfs stilvallen.

vrijdag 05 december 2025

Beperkte scheepscapaciteit aanloop Chinees Nieuwjaar 2026

Op 17 februari 2026 begint voor Chinezen en Hongkongers het jaar van het paard. Deze nationale vakantie is iets om als importeur nu al rekening mee te houden.

woensdag 03 december 2025

ETS-toeslag stijgt per 1 januari 2026

Per 2024 is de maritieme sector toegetreden tot de EU ETS. In 2024 is 40% van de CO2-uitstoot belast, in 2025 70% en vanaf 1 januari 2026 de volle 100%.

donderdag 13 november 2025

Uitbreiding team Jordex: Yannick en Valentina

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

woensdag 12 november 2025

Grootste schip in twee jaar vaart door Suezkanaal

Het Suezkanaal ziet weer meer scheepvaartverkeer. Langzaam keren steeds meer grote containerschepen terug naar deze belangrijke vaarroute.

woensdag 12 november 2025

Jordex-duo Hoppezak en Dorenbos: klaar om Ahoy te veroveren!

Voor de vierde keer op rij jaar prijkt Vincent Hoppezak met het Jordex logo op de wielerbaan. Dit jaar met een nieuwe bondgenoot: Yanne Dorenbos.

Wij gebruiken cookies. Learn more