Geplaatst op:

Hoe de container de wereld verandert

Rotterdam is mede dankzij haar modernisering de grootste containerhaven van Europa. Maar hoe ziet de toekomst eruit? Zijn er containerdrones? Hoor er alles over tijdens de themadag van FutureLand.

De stalen doos is de meest invloedrijke uitvinding van de vorige eeuw. De automatische terminals op Maasvlakte 2 zetten een volgende stap in deze ontwikkeling. Eén van de belangrijkste spelers in de containermarkt is ECT, gevestigd op de Maasvlakte en precies vijftig jaar actief in de containersector.

Tijdens de themadag van FutureLand op zaterdag 29 oktober is er een busexcursie naar de modernste containerterminal ter wereld. Aansluitend geeft Rob Bagchus, werkzaam bij ECT als Chief Public Affairs & PR Officer, een lezing. Rob ontving de Van der Veekenpenning voor zijn actieve rol en betrokkenheid binnen de Rotterdamse haven.

De busexcursie start om 12.00 uur en de lezing om 13.10 uur op het VIP Deck in FutureLand.

Deelname kost € 5,75 per persoon. Kaartjes kunnen via de website van FutureLand geserveerd worden en op de dag zelf tot 30 min. voor aanvang worden opgehaald. Tijdens de themadag is FutureLand van 11.00 tot 17.00 uur geopend.

Laatste nieuws

maandag 05 oktober 2026

EUDR komt eraan: ben jij voorbereid?

De Europese Ontbossingsverordening (EUDR) komt eraan. De invoering is uitgesteld, maar de nieuwe verplichtingen voor bedrijven blijven staan.

maandag 05 oktober 2026

Golden Week: Vijf leuke weetjes

Terwijl wij de herfst ingaan, trekken miljoenen Chinezen eropuit. Deze nationale vakantieweek is ingevoerd om binnenlands toerisme en consumptie te stimuleren

maandag 05 oktober 2026

Uitbreiding team Jordex: Joey, Robin, Marcel, Ivo & Nathalie

We blijven in beweging. De afgelopen maand zijn er vijf nieuwe collega's gestart. Van projects en douane tot data en customer service.

maandag 05 oktober 2026

Van oceaanvaart tot het Oceanium van Diergaarde Blijdorp

Wist je dat het zeewater in het Oceanium van Diergaarde Blijdorp afkomstig is uit de Atlantische Oceaan? Maersk neem schoon water mee aan boord.

dinsdag 29 september 2026

Laagwatertoeslag ingevoerd

Het waterpeil van de Rijn heeft een historisch dieptepunt bereikt. Door de uitzonderlijk lage waterstanden kunnen binnenvaartschepen minder lading meenemen.

donderdag 17 september 2026

Minder schepen door het Panamakanaal

Het Panamakanaal is een belangrijke schakel tussen de Atlantische en de Grote Oceaan. Zo’n 5% van de wereldwijde zeehandel passeert via deze vaarroute.

donderdag 17 september 2026

Jordex Projects en Chartering bestaat 6 jaar

Zes jaar geleden begon Jordex Projects & Chartering, oftewel JPC. Sindsdien zijn er heel wat bijzondere ladingen, routes en projecten voorbijgekomen.

woensdag 16 september 2026

Wachturen: meer dan alleen de lostijd

Wachturen bij wegtransport ontstaan door wachttijd bij laden of lossen en kunnen extra kosten veroorzaken.

Wij gebruiken cookies. Learn more