Geplaatst op:

Impact coronavirus op logistiek

Het coronavirus houdt naast China steeds meer landen in zijn greep. De gevolgen zijn in Nederland steeds meer zichtbaar en er is nog heel wat onderweg.

De Chinezen hebben het werk weer opgepakt en de economie draait inmiddels op 60-70% procent. Eind maart zal dit naar verwachting weer 100% zijn. Nu Zuid-Korea, Singapore, Iran en Italië en grote delen van Europa ook risicogebieden zijn, komt het steeds dichterbij.

China voorziet 28% van de mondiale industrie. Nu de economie weken op zijn gat heeft gelegen, is er een behoorlijke achterstand. Tekorten zijn denkbaar en ondanks dat de schade niet helemaal ingehaald kan worden, moet de logistieke sector rekening houden met een inhaalslag.

Heel Italië is vanaf vandaag in lockdown om verdere verspreiding van het coronavirus te beperken. Goederenvervoer vanuit en naar Italië blijft vooralsnog mogelijk, wel worden er grenscontroles ingevoerd. Transportbedrijven moeten voorbereid zijn op vertragingen. Een woordvoerder van KLM laat weten nog niet officieel te zijn geïnformeerd en dat daarom vooralsnog de geplande vluchten naar Italië gewoon vertrekken.

Zeevracht Doordat de economie nog niet op volle toeren draait, komen schepen niet vol en worden er nog steeds afvaarten tussen Azië en Europa geschrapt. Daarnaast staan de havens rondom China zoals Busan en Singapore onder druk. Veel containers met eindbestemming China zijn daar de afgelopen weken gedropt. Deze containers nemen naast vertraging ook demurrage- en detentiekosten met zich mee.

Luchtvracht Ondanks dat luchtvaartmaatschappijen weer naar China vliegen, is de luchtvrachtcapaciteit schaars. Vracht wordt vaak in de belly, het ruim, van een passagiersvliegtuig vervoerd. De vraag van passagiers richting China is aanzienlijk minder, waardoor er nog steeds vluchten geannuleerd worden.

Luchtvracht is een goede optie voor bederfelijke goederen of producten waaraan een deadline zit. Het is aanzienlijk sneller dan zeevracht of vervoer per spoor. Door de schaarse capaciteit hangt er wel een prijskaartje aan.

Trump heeft het vliegverkeer tussen de EU en de VS voor dertig dagen stilgelegd. Goederen mogen nog wel per vliegtuig vervoerd worden.

Spoorvervoer Het spoor functioneert redelijk goed. Toch is ook hier de ruimte beperkt. Treinen kunnen minder containers meenemen dan containerschepen, waardoor deze snel gevuld zijn.

Transportverzekering Gevolgkosten ontstaan door het coronavirus worden niet gedekt door een transportverzekering. Een transportverzekering dekt slechts de materiële schade aan de goederen door een verzekerd gevaar. Neem voor meer informatie contact op met uw Jordex contactpersoon.

Laatste nieuws

dinsdag 21 oktober 2025

Out of Gauge Cargo: Specialistische maatwerk

Out of Gauge (OOG) cargo gaat over goederen die groter, langer of zwaarder zijn dan wat een standaardcontainer aankan.

maandag 20 oktober 2025

Achterstanden havens Rotterdam en Antwerpen door stakingen

Containerhavens in Rotterdam en Antwerpen liggen onder druk door stakingen, demonstraties en storm. Schepen wachten, terminals vol tot eind oktober

vrijdag 17 oktober 2025

Uitbreiding team Jordex: Demi, Lorenzo, Britt en Sebastiaan

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

donderdag 16 oktober 2025

Nieuw in JIT: AI Chat vindt je zending razendsnel!

We maken het je graag makkelijker. Daarom introduceren we AI Chat – je slimme assistent binnen het Jordex shipment overview.

donderdag 16 oktober 2025

VS voert heffingen in voor schepen met Chinese connectie

Sinds 14 oktober gelden in de VS nieuwe heffingen op Chinese schepen om de Chinese scheepsbouw te ontmoedigen.

dinsdag 14 oktober 2025

Jordex ploegsponsor WielerZesdaagse

Van 2 t/m 7 december 2025 verandert Rotterdam Ahoy in een arena vol topsport, spektakel en snelheid en is Jordex opnieuw ploegsponsor.

woensdag 08 oktober 2025

Staking sjorbedrijven Rotterdamse haven

In de Rotterdamse haven is woensdagmiddag 8 oktober een 48-uursstaking gestart bij sjorbedrijven.

dinsdag 23 september 2025

Uitbreiding Team Jordex:  Puk, Luciano, Milan en Matthijs

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor

Wij gebruiken cookies. Learn more