Geplaatst op:

In gesprek met onze visspecialiste Annette

Met Annette is ons reefer team verrijkt met een echte rot in het vak als het gaat om het vervoeren van vis en andere temperatuur-gecontroleerde commodities. Graag stellen wij ons nieuwe gezicht aan u voor en ondervragen we haar over de huidige visserijmarkt!

Kun je meer vertellen over jouw nieuwe rol binnen Jordex? Mijn naam is Annette den Breejen. Per december 2020 ben ik werkzaam als Sales Key Account op het Sales Department. Na jarenlange ervaring op het gebied van verschepingen van reefer containers, hoop ik ervoor te zorgen dat Jordex ook in vis en andere temperatuur-gecontroleerde commodities kan uitbreiden.

Wat vind jij een uitdaging binnen het logistieke proces? Het ondersteunen en adviseren van de klant. Hieronder versta ik een nauwe relatie opbouwen en aan de hand van marktkennis en het netwerk de klant ontzorgen. The personal touch is onze kracht! Iedere dag is weer anders en het samenwerken met enthousiaste collega's, netwerken en in oplossingen denken, bevalt mij enorm.

De Brexit lijkt nadelige effecten te hebben op de visserij. Kun je daar meer over vertellen? Ja, dat kan ik zeker! Met mijn achtergrond als ''viswijf” ben ik regelmatig in gesprek met de Nederlandse reders en delen zij hun zorgen. Met de invoering van de Brexit-deal mogen vissers uit de EU-landen in Britse wateren 25 procent minder vis vangen dan gebruikelijk. Daarnaast is er een 200 vrije mijlzone ingesteld. Dit betekent onder andere dat er ook in Schotland niet meer gevist mag worden. De huidige afspraken die zijn vastgelegd, gelden voor 5,5 jaar en zullen vóór eind 2026 herzien worden.

Hebben deze consequenties effect op de transportsector? Als er minder gevangen mag worden, zal er ook minder aan wal verwerkt worden en dus ook weer minder geëxporteerd worden. Niet alleen de Brexit maar ook COVID-19 heeft consequenties voor de export naar bijvoorbeeld China. China heeft aangegeven dat op het gezondheidscertificaat de hele keten vermeld moet worden. De NVWA heeft aangegeven dit niet te kunnen garanderen, dus ze zijn er qua opzet van het document nog niet uit. Dit certificaat kan alleen worden afgegeven voor vis en visserijproducten van door China geregistreerde bedrijven. Deze bedrijven zijn te vinden in het bedrijvenregistratiesysteem van de NVWA en op de website van de autoriteiten van China. De vraag is, hoe lang gaat dit duren? De vis is diep bevroren, wat betekent dat die nog wel goed ligt in het koelhuis. Maar de kans van verschuivingen naar andere markten, zoals West-Afrika, is aanwezig.

Naast een zakelijke relatie bouwen we ook graag een persoonlijke band op met relaties. Wat zijn jouw interesses en hobby’s? Ik houd van eten en gezelligheid. Het liefst een tafel vol met gezellige mensen en dan heel lang tafelen. Vooral in de tijd dat we nog met 14 man aan tafel konden zitten, dat vind ik geweldig! Niemand mag alleen zijn: "Hoe meer zielen, hoe meer vreugd!" Mijn logistieke inzicht en timing komen dan ook weer goed van pas. Verder speel ik tennis in een supergezellig damesteam.

Laatste nieuws

dinsdag 14 april 2026

Nederlandse schepen in afwachting in Hormuz

Onzekerheid blijft rond Nederlandse schepen in de Straat van Hormuz. Bijna honderd schepen wachten op duidelijkheid.

vrijdag 17 april 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

maandag 13 april 2026

Uitbreiding team Jordex: Anass en Samirah

Nieuwe gezichten, nieuwe energie! Bij Jordex blijven we bouwen aan ons team en daar horen natuurlijk ook nieuwe collega’s bij. We stellen ze graag aan je voor

donderdag 09 april 2026

Hoge vraag zorgt voor druk op luchtvrachtcapaciteit

De wereldwijde luchtvrachtmarkt staat momenteel onder druk. De aanhoudend hoge vraag zorgt ervoor dat capaciteit snel wordt ingevuld en tarieven stijgen.

dinsdag 07 april 2026

Wegvervoerders slaan handen ineen tegen wachttijden ECT

Oplopende wachttijden zorgen voor onrust in het containervervoer. Vervoerders uit Rotterdam vragen om snellere doorstroming, gesprekken met ECT volgen opnieuw

vrijdag 10 april 2026

Voorzichtig herstel in de Straat van Hormuz

Na het staakt-het-vuren tussen de VS en Iran is de Straat van Hormuz tijdelijk weer open voor scheepvaart.

dinsdag 17 maart 2026

CER-TEX: wat betekent dit voor jouw import en logistiek?

Op 2 maart heeft de EU een grote stap gezet in het digitaliseren van grensprocessen. Met CER-TEX wordt het invoerproces een stuk sneller en efficiënter.

dinsdag 17 maart 2026

Jordex x Delft Solar Team

Jordex is een partnership aangegaan met het Delft Solar Team en daar zijn we best trots op. Wij gaan het team ondersteunen als dé logistieke partner.

Wij gebruiken cookies. Learn more