Geplaatst op:

Iran belangrijke groeimarkt

Iran is één van de belangrijkste groeimarkten buiten Europa. Ruim 65% van de ondervraagde Nederlandse ondernemers zien veel potentie in Iran nu de sancties zijn afgebouwd. Dit blijkt uit een jaarlijks onderzoek van Fenedex en Atradius die de trends in export weergeven.

Naast Iran zien Nederlandse exporteurs de Verenigde Staten van Amerika als een hernieuwde markt met veel kansen. Binnen Europa wordt er in 2016 het meest verwacht van export naar Duitsland en het Verenigde Koninkrijk. Opvallend in dit onderzoek is de dalende interesse in de BRIC-landen.

Dat Iran in trek is, blijkt mede aan het aantal georganiseerde seminars, handelsmissies en beursdeelnames vanuit Nederland. Hetgeen wat de handel momenteel het meest belemmert, is het betalingsverkeer wat stroef verloopt.

Heeft u vragen over uw transport naar Iran, aarzel dan niet om contact met ons op te nemen.

Laatste nieuws

woensdag 02 september 2026

ACD verplicht voor Kenia

Nieuwe regels voor containerzendingen naar Kenia vragen om extra voorbereiding. ACD verplicht voor containerzendingen.

vrijdag 28 augustus 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

woensdag 26 augustus 2026

Europa wil aanpak voor laagwater

Laagwater is geen tijdelijk probleem meer. De ESC roept de Europese Commissie daarom op om met een Europees laagwaterplan te komen

woensdag 26 augustus 2026

Jordex Air Cargo opnieuw in de Top 50 van NL luchtvracht

Net als vorig jaar staan we met plek 41 stevig gevestigd in de top 50 van de grootste luchtvrachexpediteurs van Nederland.

woensdag 26 augustus 2026

Uitbreiding team Jordex: welkom nieuwe collega's

Nieuwe collega's betekenen nieuwe kennis, ervaring en energie. De afgelopen periode zijn verschillende nieuwe collega's gestart bij Jordex.

woensdag 26 augustus 2026

Congestie Rotterdam verwacht in oktober

De druk op de Rotterdamse haven loopt richting het najaar verder op. Voor oktober wordt rekening gehouden met een nieuwe congestiegolf.

woensdag 05 augustus 2026

Havenstaking Rotterdam 4 september

FNV Havens heeft een havenstaking aangekondigd op vrijdag 4 september.

donderdag 16 juli 2026

Lage waterstanden: wat verandert er voor jouw zending?

Door lage waterstanden op de Nederlandse rivieren verandert de binnenvaart. Lees wat dit betekent voor capaciteit, planning en transportkosten.

Wij gebruiken cookies. Learn more