Geplaatst op:

Kaaproute steeds vaker gebruikt dan Suezkanaal

Rederijen verkiezen de Kaaproute steeds vaker boven het Suezkanaal om van Europa naar Azië te varen. De extreem lage bunkerprijzen kunnen omvaren aantrekkelijker maken dan tol betalen.

Ondanks dat de route via Kaap de Goede Hoop om is en langer duurt, kan het in sommige gevallen aantrekkelijker zijn dan het Suezkanaal omdat er geen tol betaald hoeft te worden. De tolgelden voor het Suezkanaal lopen voor containerreuzen van 20.000 TEU al gauw op tot 475.000 dollar.

Het Suezkanaal krijgt hierdoor opnieuw een flinke klap. Door de geschrapte afvaarten door het coronavirus liep het al duizenden dollars aan tolgelden mis. Om rederijen toch te verleiden het Suezkanaal te nemen, bieden ze in ieder geval tot 30 juni een korting aan van 17 procent.

Laatste nieuws

maandag 13 april 2026

Uitbreiding team Jordex: Anass en Samirah

Nieuwe gezichten, nieuwe energie! Bij Jordex blijven we bouwen aan ons team en daar horen natuurlijk ook nieuwe collega’s bij. We stellen ze graag aan je voor

donderdag 09 april 2026

Hoge vraag zorgt voor druk op luchtvrachtcapaciteit

De wereldwijde luchtvrachtmarkt staat momenteel onder druk. De aanhoudend hoge vraag zorgt ervoor dat capaciteit snel wordt ingevuld en tarieven stijgen.

dinsdag 07 april 2026

Wegvervoerders slaan handen ineen tegen wachttijden ECT

Oplopende wachttijden zorgen voor onrust in het containervervoer. Vervoerders uit Rotterdam vragen om snellere doorstroming, gesprekken met ECT volgen opnieuw

vrijdag 10 april 2026

Voorzichtig herstel in de Straat van Hormuz

Na het staakt-het-vuren tussen de VS en Iran is de Straat van Hormuz tijdelijk weer open voor scheepvaart.

donderdag 09 april 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

dinsdag 17 maart 2026

CER-TEX: wat betekent dit voor jouw import en logistiek?

Op 2 maart heeft de EU een grote stap gezet in het digitaliseren van grensprocessen. Met CER-TEX wordt het invoerproces een stuk sneller en efficiënter.

dinsdag 17 maart 2026

Jordex x Delft Solar Team

Jordex is een partnership aangegaan met het Delft Solar Team en daar zijn we best trots op. Wij gaan het team ondersteunen als dé logistieke partner.

maandag 16 maart 2026

Golfcrisis zet wereldwijde containervaart onder druk

Omgeleide containerstromen uit de Golfregio zorgen voor extra druk op alternatieve havens, waardoor er congestie dreigt bij grote overslaghubs in Azië.

Wij gebruiken cookies. Learn more