Geplaatst op:

Laagwatertoeslag van toepassing

De droogte van de afgelopen periode heeft effect op de waterstanden van de rivieren. Binnenvaartschepen met een bepaalde capaciteit kunnen hierdoor de havens niet bereiken of moeten omvaren.

Als het waterpeil beneden niveau raakt, wordt er gecompenseerd met een zogeheten laagwatertoeslag om de veroorzaakte meerkosten te dekken. De waterstanden worden gemeten bij de drie belangrijkste meetpunten in de Rijn: Kaub, Duisburg-Ruhrort en Emmerich. Alle drie de rivieren meten momenteel onder peil. De terminals van Venray en Roermond voeren al een toeslag door voor het omvaren.

Voor meer informatie of vragen over de actuele situatie kun je contact opnemen met ons Intermodal Department.

Laatste nieuws

donderdag 14 augustus 2025

Slim importeren: voorkom verrassingen bij de douane

Wie goederen van buiten de EU importeert, krijgt te maken met mogelijke invoerrechten, btw en de nodige documentatie en wetgeving.

dinsdag 29 juli 2025

Welke rol speelt een Bill of Lading bij zeevracht?

Wie goederen over zee vervoert, krijgt te maken met de Bill of Lading (B/L), ook wel bekend als cognossement. Dit document is een verplicht onderdeel van zeev

maandag 28 juli 2025

Vijf belangrijkste havens China

Van de vijf grootste havens ter wereld in 2024 liggen er vier in China. In totaal staan er acht Chinese havens in de top twintig, samen goed voor 55,6%.

woensdag 23 juli 2025

Jordex Beestenboel

Wat is er nu leuker dan de zomervakantie beginnen op het werk van papa en mama?

woensdag 23 juli 2025

Jordex Air Cargo stijgt in IATA top-100

Te snel voor vertraging, te gedreven voor standaard. Wat 5 jaar geleden klein begon, is inmiddels groots geland: niet alleen in volume, maar ook in vertrouwen

donderdag 17 juli 2025

Introductie Jordex Agencies

In dit rubriek wordt het complete team van Jordex Agencies voorgesteld.

dinsdag 22 juli 2025

Aangescherpte aanmeldregels ECT terminals

Vanaf dinsdag 15 juli voert ECT aangescherpte aanmeldregels in voor truckbezoeken aan de ECT Delta en ECT Euromax terminals op de Tweede Maasvlakte.

dinsdag 24 juni 2025

Wat zijn demurrage en detention?

De drukte in de havens van Rotterdam en Antwerpen blijft toenemen. De wachttijden lopen op, wat voor frustraties en extra kosten, zoals demurrage en detention

Wij gebruiken cookies. Learn more