Geplaatst op:

Logistieke ambities Oman

Net als andere olieproducerende landen is Oman gericht op diversificatie van de economie, zeker nu de olieprijzen lager liggen. Naast toerisme is logistiek een belangrijke focus voor de overheid.

De Omaanse overheid heeft een ontwikkelingsplan gemaakt tot 2040 dat gericht is op logistiek en werkgelegenheid. Het lange termijnplan bestaat uit drie fases. Het streven is om de logistiek zodanig te ontwikkelen dat het een belangrijke doorvoer wordt voor de Verenigde Arabische Emiraten en Saoedi-Arabië en de benodigde werkgelegenheid met zich mee brengt. Momenteel is 70% van de bevolking onder de 30 jaar werkloos.

De komende jaren wordt de derde haven van het land, Duqm verder ontwikkeld. Freezones worden verder uitgebreid, er worden nieuwe luchthavens gebouwd en er wordt 2.500 km weginfrastructuur aangelegd en verbeterd. Vanaf 2020 wordt het nationaal railnetwerk en het snelwegennetwerk onder handen genomen. Rond 2040 moet het gehele project afgerond zijn.

De gehele Gulf Cooperation Council (GCC) regio is bezig met het verbeteren van de verbinding van het wegen- en railnetwerk met het achterland en de buurlanden. Hierbij zal ook een railnetwerk worden aangelegd dat de GCC met elkaar verbindt.

Vanuit ons kantoor in Abu Dhabi en ons kantoor in Nederland bieden wij logistieke oplossingen aan voor uw transport in de gehele GCC regio. Voor vragen kunt u terecht bij uw contactpersoon.

Laatste nieuws

vrijdag 19 juni 2026

Uitbreiding team Agencies Antwerp: Tomislav, Ingmar en Glenn

Begin dit jaar openden we ons tweede Jordex Agencies kantoor. Met trots stellen we het team in Antwerpen aan jullie voor.

vrijdag 19 juni 2026

Vooruitblik zeevracht: tijdig plannen blijft belangrijk

De beschikbaarheid van containers en ruimte op de schepen blijft beperkt, waardoor tijdig plannen belangrijker is dan ooit.

donderdag 18 juni 2026

Voorzichtig herstel in het Midden-Oosten

Na maanden van verstoringen lijken de eerste logistieke knelpunten in het Midden-Oosten langzaam af te nemen.

dinsdag 16 juni 2026

Gedreven door oranje

Het WK is in volle gang en heel Nederland kleurt oranje, de kleur van het Nederlands Elftal én van Jordex. Oranje staat voor energie, beweging en warmte.

woensdag 10 juni 2026

Rotterdamse haven onder druk: binnenvaart eist maatregelen

De druk op de Rotterdamse binnenvaart loopt op. In een scherpe oproep aan het Havenbedrijf waarschuwen tientallen partijen voor structurele problemen.

woensdag 10 juni 2026

Digitaal dossier: minder zoeken, meer doen

Iedereen kent het wel:die ene factuur die zoek is, een certificaat dat ergens in een mailbox verstopt zit of documenten die op drie verschillende plekken zijn

maandag 15 juni 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

donderdag 21 mei 2026

Afvaarten geschrapt vanuit het Verre Oosten

Door overcapaciteit op diverse vaarroutes hebben rederijen zogenoemde blank sailings aangekondigd. Hierbij worden geplande afvaarten geschrapt.

Wij gebruiken cookies. Learn more