Geplaatst op:

Nederlandse Douane hanteert nieuwe invoerprocedure

De Nederlandse douane heeft met ingang van 1 oktober het CVB (container vrijgave bericht) ingevoerd voor invoer aangiften. Dit is van toepassing op alle aangiften van goederen die per schip van buiten de EU komen.

De nieuwe toepassing houdt in dat de aangifte ten invoer de pre-douaneregeling elektronisch vereffent, terwijl dit voorheen handmatig door de douane werd gedaan. De aangifte mag daarnaast ook niet worden ingediend voordat de lading ook effectief gelost is en op EU bodem staat.

De inklaring moet bij invoer 100 procent correct verwijzen naar de voorafgaande douaneregeling. Dit is meestal het manifest gebaseerd op gegevens van de Bill of Lading. Als er een mismatch is tussen de gegevens in de aangifte en het douanemanifest, wordt de invoeraangifte automatisch afgewezen door de douane en vindt er geen douanevrijgave plaats.

Het is daarom extra belangrijk dat wij alle informatie tijdig ontvangen zodat wij alle documentatie vooraf kunnen controleren t.o.v. het manifest om vertraging tijdens inklaring te voorkomen en eventuele aanpassingen in het manifest in een zo vroeg mogelijk stadium te kunnen aanvragen bij de betreffende rederij.

Het CVB is voor nu nog niet van toepassing voor inkomende zendingen via de lucht, per trein of over de weg.

Heb je vragen of wil je meer informatie? Neem dan contact op met onze Customsafdeling.

Laatste nieuws

dinsdag 14 april 2026

Nederlandse schepen in afwachting in Hormuz

Onzekerheid blijft rond Nederlandse schepen in de Straat van Hormuz. Bijna honderd schepen wachten op duidelijkheid.

maandag 13 april 2026

Uitbreiding team Jordex: Anass en Samirah

Nieuwe gezichten, nieuwe energie! Bij Jordex blijven we bouwen aan ons team en daar horen natuurlijk ook nieuwe collega’s bij. We stellen ze graag aan je voor

donderdag 09 april 2026

Hoge vraag zorgt voor druk op luchtvrachtcapaciteit

De wereldwijde luchtvrachtmarkt staat momenteel onder druk. De aanhoudend hoge vraag zorgt ervoor dat capaciteit snel wordt ingevuld en tarieven stijgen.

dinsdag 07 april 2026

Wegvervoerders slaan handen ineen tegen wachttijden ECT

Oplopende wachttijden zorgen voor onrust in het containervervoer. Vervoerders uit Rotterdam vragen om snellere doorstroming, gesprekken met ECT volgen opnieuw

vrijdag 10 april 2026

Voorzichtig herstel in de Straat van Hormuz

Na het staakt-het-vuren tussen de VS en Iran is de Straat van Hormuz tijdelijk weer open voor scheepvaart.

dinsdag 14 april 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

dinsdag 17 maart 2026

CER-TEX: wat betekent dit voor jouw import en logistiek?

Op 2 maart heeft de EU een grote stap gezet in het digitaliseren van grensprocessen. Met CER-TEX wordt het invoerproces een stuk sneller en efficiënter.

dinsdag 17 maart 2026

Jordex x Delft Solar Team

Jordex is een partnership aangegaan met het Delft Solar Team en daar zijn we best trots op. Wij gaan het team ondersteunen als dé logistieke partner.

Wij gebruiken cookies. Learn more