Geplaatst op:

Nieuwe waiver ECTN bestemming

Sinds 15 juni is Djibouti ook een waiverbestemming waarvoor een Cargo Tracking Note (ECTN) vereist is. Maar wat is een waiver document precies?

Een waiver is een document dat is voorzien van informatie over de goederen, de afzender en de geadresseerde. Hiermee wordt in Afrikaanse landen waar het document verplicht is, toezicht gehouden op het export- en importverkeer.

Het waiver document staat ook wel bekend als Cargo Tracking Note (ECTN), CNCA, CEE, FERI of BIETC. In Franse termen spreken we over Bordereau de Suivi des Cargaisons (BSC) of Bordereau Electronique de Suivi des Cargaisons (BESC). De benaming is per land verschillend.

Het waiver document moet ingediend zijn bij de ontvangende autoriteiten voordat de lading aankomt in de loshaven en voorzien zijn van de volgende informatie:

• Volledige gegevens van de exporteur/importeur • Manier van verscheping • Omschrijving en waarde van de goederen • Naam van het schip • Kosten van het goederenvervoer

Het document is vereist in 25 Afrikaanse landen. Waar de waiver aangevraagd dient te worden verschilt per land. Onze collega’s van Jordex Customs & Compliance regelen dit graag voor je!

dinsdag 14 april 2026

Nederlandse schepen in afwachting in Hormuz

Onzekerheid blijft rond Nederlandse schepen in de Straat van Hormuz. Bijna honderd schepen wachten op duidelijkheid.

vrijdag 17 april 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

maandag 13 april 2026

Uitbreiding team Jordex: Anass en Samirah

Nieuwe gezichten, nieuwe energie! Bij Jordex blijven we bouwen aan ons team en daar horen natuurlijk ook nieuwe collega’s bij. We stellen ze graag aan je voor

donderdag 09 april 2026

Hoge vraag zorgt voor druk op luchtvrachtcapaciteit

De wereldwijde luchtvrachtmarkt staat momenteel onder druk. De aanhoudend hoge vraag zorgt ervoor dat capaciteit snel wordt ingevuld en tarieven stijgen.

dinsdag 07 april 2026

Wegvervoerders slaan handen ineen tegen wachttijden ECT

Oplopende wachttijden zorgen voor onrust in het containervervoer. Vervoerders uit Rotterdam vragen om snellere doorstroming, gesprekken met ECT volgen opnieuw

vrijdag 10 april 2026

Voorzichtig herstel in de Straat van Hormuz

Na het staakt-het-vuren tussen de VS en Iran is de Straat van Hormuz tijdelijk weer open voor scheepvaart.

dinsdag 17 maart 2026

CER-TEX: wat betekent dit voor jouw import en logistiek?

Op 2 maart heeft de EU een grote stap gezet in het digitaliseren van grensprocessen. Met CER-TEX wordt het invoerproces een stuk sneller en efficiënter.

dinsdag 17 maart 2026

Jordex x Delft Solar Team

Jordex is een partnership aangegaan met het Delft Solar Team en daar zijn we best trots op. Wij gaan het team ondersteunen als dé logistieke partner.

Wij gebruiken cookies. Learn more