Geplaatst op:

Ovation of the Seas in Rotterdam

Dit jaar doen maar liefst 62 cruiseschepen Rotterdam aan. Eén van de grootste ter wereld was vorige week in Rotterdam.

Ovation of the Seas meerde vrijdag 15 april tijdens haar maidentrip om 10 uur aan de Wilhelminakade van de Cruiseport Rotterdam aan. Het megaschip was afkomstig uit Southampton, waar het ’s middags om 17 uur weer koers terug naar voer.

Het cruiseschip van Royal Caribbean is onlangs opgeleverd door de Meyer Werf in Papenburg. Met 347 meter lang, 41,4 meter breed en een capaciteit voor 4.905 passagiers, behoort het tot één van de grootste cruiseschepen ter wereld.

Vanuit Southampton staan er een paar korte cruises, naar onder andere Frankrijk en Spanje, op het programma om vervolgens te vertrekken naar China. Vanuit haar thuisbasis in Tianjin zal het schip vanaf juni 2016 met vier andere schepen van Royal Caribbean door China cruisen.

De Ovation of the Seas is het kleinere zusje van de Harmony of the Seas, het grootste cruiseschip ter wereld dat op 24 mei Rotterdam zal aandoen.

Laatste nieuws

dinsdag 14 april 2026

Nederlandse schepen in afwachting in Hormuz

Onzekerheid blijft rond Nederlandse schepen in de Straat van Hormuz. Bijna honderd schepen wachten op duidelijkheid.

dinsdag 21 april 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

maandag 13 april 2026

Uitbreiding team Jordex: Anass en Samirah

Nieuwe gezichten, nieuwe energie! Bij Jordex blijven we bouwen aan ons team en daar horen natuurlijk ook nieuwe collega’s bij. We stellen ze graag aan je voor

donderdag 09 april 2026

Hoge vraag zorgt voor druk op luchtvrachtcapaciteit

De wereldwijde luchtvrachtmarkt staat momenteel onder druk. De aanhoudend hoge vraag zorgt ervoor dat capaciteit snel wordt ingevuld en tarieven stijgen.

dinsdag 07 april 2026

Wegvervoerders slaan handen ineen tegen wachttijden ECT

Oplopende wachttijden zorgen voor onrust in het containervervoer. Vervoerders uit Rotterdam vragen om snellere doorstroming, gesprekken met ECT volgen opnieuw

vrijdag 10 april 2026

Voorzichtig herstel in de Straat van Hormuz

Na het staakt-het-vuren tussen de VS en Iran is de Straat van Hormuz tijdelijk weer open voor scheepvaart.

dinsdag 17 maart 2026

CER-TEX: wat betekent dit voor jouw import en logistiek?

Op 2 maart heeft de EU een grote stap gezet in het digitaliseren van grensprocessen. Met CER-TEX wordt het invoerproces een stuk sneller en efficiënter.

dinsdag 17 maart 2026

Jordex x Delft Solar Team

Jordex is een partnership aangegaan met het Delft Solar Team en daar zijn we best trots op. Wij gaan het team ondersteunen als dé logistieke partner.

Wij gebruiken cookies. Learn more