Geplaatst op:

Populariteit paddenstoelen groter dan ooit

De reputatie van de paddenstoel als stevige winterkost is ingeruild door de ultieme vleesvervanger. Een enorme boost voor de Amerikaanse paddenstoelenmarkt!

Ten tijde van de lente neemt de vraag naar paddenstoelen doorgaans af, maar sinds de afgelopen paar jaar blijft de vraag een langere periode aanhouden. De schimmel die van oudsher wordt bestempeld als stevige winterkost is tegenwoordig razend populair. Gerechten worden bereid met exotische paddenstoelen, als shiitake, eryngii en maitake. Vaak aanvullend, maar ook steeds vaker als vleesvervanger.

Met dank aan kookprogramma's is de shiitaketeelt steeds bekender geworden in Nederland. Het 'blended burger'-concept is een voorbeeld van een vleesvervanger, waarbij het vlees in de hamburgers gedeeltelijk wordt vervangen door paddenstoelen. In Amerika is dit concept een tophit geworden door een project dat erop gericht was de veelzijdigheid van het gebruik van paddenstoelen onder de aandacht te brengen en tegelijkertijd de afzet van paddenstoelen te stimuleren in de zomermaanden.

Het aantal niet-vleeseters, vegetariërs en veganisten neemt steeds meer toe en de consument wordt steeds kritischer. De champignon moet vers, biologisch en lokaal geteeld zijn. Laat de focus daar in Amerika nu net op liggen!

Laatste nieuws

dinsdag 24 juni 2025

Wat zijn demurrage en detention?

De drukte in de havens van Rotterdam en Antwerpen blijft toenemen. De wachttijden lopen op, wat voor frustraties en extra kosten, zoals demurrage en detention

dinsdag 24 juni 2025

Onrust Midden-Oosten effect op transportkosten

Na de aanval van Israël zijn niet alleen de brandstofprijzen gestegen - wat merkbaar is op het voor- en natransport - rederijen introduceren risicotoeslagen

dinsdag 24 juni 2025

Interview Wesley Lems Teqplay

"Achter elke perfecte havenaanloop schuilt een stille kracht die het verschil maakt"

vrijdag 20 juni 2025

Aanhoudende congestie haven Rotterdam

Waar congestie in de haven vroeger incidenteel was, lijkt het nu eerder regel dan de uitzondering. De oorzaken zijn divers en stapelen zich op.

vrijdag 20 juni 2025

Uitbreiding Team Jordex: Gerben, Loes, Jan en Okan

Bij Jordex maken onze medewerkers het verschil. Vorige maand is er een enthousiaste groep nieuwe collega’s bij ons gestart. Wij stellen hen graag voor.

maandag 26 mei 2025

Jordex bekroond met Integron Klantbeleving Awards 2025

Met trots kunnen wij aankondigen dat Jordex Shipping & Forwarding de Integron Klantbeleving Awards 2025 heeft gewonnen in de categorie Transport & Logistiek.

maandag 19 mei 2025

Nieuwe regels Saudi-Arabië, Pakistan en FLEGT Indonesië

Per 1 juni is het verplicht om pallets te gebruiken bij het laden van goederen naar Saudi-Arabië, 21 mei wordt er een toeslag geïntroduceerd voor Pakistan

donderdag 15 mei 2025

Wachttijden in de havens nemen steeds verder toe

Het is al enige tijd bekend dat het druk is in de havens van Rotterdam en Antwerpen. De situatie lijkt dagelijks uitdagender te worden en de zorgen nemen toe.

Wij gebruiken cookies. Learn more